מוחמד מורסי
מוחמד מורסיצילום מסך

הדחתו של הנשיא מוחמד מורסי בידי שר ההגנה במצרים שמה קץ לשלטון האחים המוסלמים, תנועת האם של חמאס, והתפתחות זו מעוררת דאגה בקרב צמרת חמאס באשר להשלכותיה המדיניות כולל בזירה הפלסטינית.

בנאומו בתפילת יום השישי במסגד אל-פורקאן במחנה הפליטים אל-בורייג' ניסה ראש ממשלת חמאס, איסמאעיל הניה, לשדר מסר מרגיע בקוראו לציבור הפלסטיני לחוש אופטימיות בנוגע לאביב הערבי ולא לחשוש מפני ההתפתחויות במזרח התיכון, שכן לדבריו הבעיה הפלסטינית היא הסוגיה המרכזית של האומה הערבית והאסלאמית והיא תשוב ותחזוק למרכז הבמה לאחר שמספר ממדינות ערב תסיימנה את התעסקותן בעניינים הפנימיים.

הניה ציין, כי העם הפלסטיני נעצב אל מול המראות בעולם הערבי, אך הוא אינו חש ייאוש אלא הוא סמוך ובטוח הבעיה הפלסטינית נטועה היטב באומה הערבית והאסלאמית ועוד צפויות בשורות טובות עבור הפלסטינית מהאביב הערבי.

האביב הערבי, אמר הניה, יימשך עד למימוש היעדים מבית והחיצוניים של של המהפכות, כלומר השתחררות ממשטרי העריצות ותיקון העוול ההיסטורי שנגרם לפלסטינים. במסר מסכם ומרגיע לתושבי רצועת עזה אמר הניה, כי לחשוש לגורלה של עזה, שכן "מצרים היא העומק האסטרטגי שלנו כמו שאר המדינות הערביות".