בית אל
בית אל הלל מאיר

היישוב בית-אל בבנימין עומד במוקד הפעילות של מחבלי "ועדות העממיות להתנגדות לגדר ולהתנחלויות", הפועלים לחולל אינתיפאדה נוספת ביו"ש.

כך מגלה עבדאללה אבו רחמה, פעיל בולט ב"וועדות העממיות" ואחד ממובילי "ההתנגדות העממית" ביהודה ושומרון.

בראיון לאתר האינרנט 'פאל טודיי' ביום רביעי שעבר, סיפר אבו רחמה על קמפיין בשם "ארץ היי חזקה" (כשמו של השיר, ששר המתמודד הפלסטיני שזכה לאחרונה בתחרות ערב איידול), ובו נוטלות חלק כל הוועדות העממיות, בתיאום עם תנועות הנוער. מטרת הקמפיין, לדבריו, "להתנגד לכיבוש בכל הצורות".

אבו רחמה ציין, ש"התנחלות בית-אל עומדת במרכז הפעילות מכיוון, שלדבריו היא מהווה סמל להתנחלויות" ומפני, שלטענתו "שם מתקבלות החלטות הקשורות להפקעת אדמות". (סמוך ליישוב בית-אל מצויים משרדי המינהל-האזרחי – ח.ה.).

דו"ח חדש של מרכז המידע למודיעין וטרור מגלה כי התבטאויות של פעילים בולטים ב"וועדות העממיות להתנגדות לגדר ולהתנחלויות" משקפות רצון להעניק תנופה מחודשת לפעולות אלימות תוך עימותים עם צה"ל ומתיישבי יו"ש, במסגרת "ההתנגדות העממית". לצורך זה הם מנסים לנצל את יום השנה לחוות הדעת המשפטית האנטי-ישראלית, שנתן בית הדין הבינלאומי בהאג בסוגיית הגדר, שיחול מחרתיים. פסק הדין בהאג ניתן ב-9 ביולי 2004. לדבריהם מתוכננות להתבצע  פעילויות חדשניות "בדרכים יצירתיות"  במטרה ליצור עימות ישיר עם כוחות הביטחון הישראליים.

לגבי אופי הפעילות אמר עבדאללה אבו-רחמה, כי במהלך הימים הקרובים תתקיימנה פעילויות מגוונות "מיוחדות ומפתיעות" בכל רחבי הגדה המערבית סמוך להתנחלויות, למחסומים ולגדר. אבו רחמה הדגיש, כי לנוכח מה שקורה במצרים ובעולם הערבי על הפלסטינים להיות מאוחדים ולערוך "אנתיפאדה נועזת נגד הכיבוש"

צלאח אלח'ואג'א, פעיל בולט ב"וועדות העממיות" ואחד הפעילים הבולטים של "ההתנגדות העממית" ביהודה ושומרון, העניק אף הוא ביום רביעי שעבר ראיון לתחנת הרדיו של הרשות הפלסטינית. בראיון הוא  ציין, כי שמונה שנים לאחר פסק הדין בהאג נראה, כי הארגונים הבינלאומיים אינם עושים דבר כדי ליישם אותו ולאלץ את ישראל להפסיק את "התקפותיה היומיומיות נגד המקומות הקדושים והשטחים הפלסטינים". לדבריו שוקדים הפעילים, מזה שבועות, על ארגון פעילויות חדשות ב"כבישים עוקפים, דרכי עפר, מחסומים, התנחלויות קיימות והתנחלויות בשלבי בנייה". לדבריו הכוונה בפעולות אלה, היא ליצור עימות ישיר עם "כוחות הכיבוש" כחלק מהסלמת ההתנגדות העממית בדרכים יצירתיות.

במרכז המידע למודיעין ולטרור מעריכים כי התבטאויות אלה משקפות תחושה בקרב  פעילי הוועדות העממיות,  כי ההפגנות השבועיות נגד הגדר והפעולות ה"שגרתיות" אינן מעוררות די עניין ציבורי ביהודה ושומרון ומחוצה לה. האירועים הדרמטיים במצרים המושכים אליהם את תשומת הלב האיזורית והבינלאומית עשויים לחזק תחושה זו. על כן הם חשים בצורך להפיח רוח חיים מחודשת בפעולת "ההתנגדות העממית" ומנצלים לשם כך את יום השנה למתן חוות הדעת האנטי-ישראלית של בית הדין הבינלאומי. עוד מעריכים במרכז המידע למודיעין ולטרור כי הדבר מבטא גם את עניינם לנצל הצלחות כמו חוות הדעת של בית הדין הבינלאומי בהאג  (למרות היותה בלתי מחייבת) כמנוף להמשך פגיעה במעמדה הבינלאומי של ישראל במסגרת קמפיין הדה-לגיטימציה הנערך נגדה.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו