לא המליצו. יחימוביץ'
לא המליצו. יחימוביץ'חזקי עזרא

יו"ר מפלגת העבודה, ח"כ שלי יחימוביץ', מתכוונת לערוך את הבחירות הפנימיות במפלגה כבר בתוך כחצי שנה, עוד לפני תום שנת 2013, כך דווח הערב בערוץ 2.

על פי הדיווח, יחימוביץ' מתכוונת להקדים את הפריימריז למרות שעל פי החוקה ניתן לדחות את הבחירות עד לחודש מרץ 2014 אולם יחימוביץ' איננה מתכונת לנצל את מלוא התקופה שמעניקה לה חוקת המפלגה.

יחימוביץ' צפויה לבקש מחברי המפלגה להעניק לה את הכוח להמשיך ולהנהיג את המפלגה, זאת למרות התוצאה המאוד לא מרשימה בבחירות הכלליות, 15 מנדטים בלבד.

מול יחימוביץ' צפוי להתמודד ח"כ איתן כבל המהווה אופוזיציה עקבית ליחימוביץ' בתוך המפלגה ואף התמודד על ראשות ההסתדרות מול המועמד הרשמי של המפלגה, עופר עיני.

בנוסף צפויים להתמודד יו"ר הסיעה, ח"כ יצחק (בוז'י) הרצוג, אשר כבר ניסה בעבר להתמודד על ההנהגה, והאלוף (מיל') עמוס ידלין, ראש אמ"ן לשעבר.

במפלגה מעריכים כי יחימוביץ' מנסה לבלום מועמדים אפשריים נוספים כדוגמת הרמטכ"ל לשעבר גבי אשכנזי וראש עיריית תל אביב, רון חולדאי.

בנוסף מעריכים במפלגה, כי יחימוביץ' מבקשת לעשות שימוש בתקופת האכשרה המינימלית לצורך השתתפות בפריימריז, חצי שנה, על מנת למנוע נסיונות התפקדות המונית למפלגה, דוגמת זה שעשו בשבוע האחרון עובדים בנמל אשדוד.