עו"ד בומבך: אין מקום לדיון פומבי על האסיר X

עו"ד אילן בומבך מותח ביקורת על הח"כים שדורשים לקיים דיון פתוח על הסוגיה הרגישה, "זה צריך להיות דיון חשאי בסיווג מתאים".

בני טוקר , ג' באב תשע"ג

עו"ד בומבך: אין מקום לדיון פומבי על האסיר X-ערוץ 7
עו"ד אילן בומבך
צילום: פלאש 90

 

עו"ד אילן בומבך, קורא לכנסת להוריד פרופיל בכל מה שקשור לדיונים על החשיפה של "אסיר X" נוסף, שמוחזק באגף השמור בכלא איילון.

לדבריו לא יעלה על הדעת שוועדת הפנים של הכנסת תקיים דיון גלוי בפרשה, "ועדת הפנים של הכנסת, לדעתי היא לא האכסניה המתאימה לעסוק בפרשיות ביטחוניות, לא בטוח שלמשתתפים בה יש את הסיווג הביטחוני המתאים. יש תתי ועדות בכנסת שפועלות ללא מליאה, הן אינן פתוחות לציבור ותפקידם למנוע דליפת מידע וסיכון חיי אדם. את הבדיקות על תנאי מעצרם של אסירים ביטחוניים עושים בתי המשפט והרשויות המתאימות, גם למבקר המדינה יש זרוע מיוחדת שמבקרת רשויות כאלה".

עו"ד בומבך מגן על השר לביטחון פנים מפני התקפותיה של יו"ר מרץ, זהבה גלאון, שטענה שהשר הכחיש בפניה שישנו אסיר X נוסף, "מה היא חשבה? שהוא ייתן לה את התשובה בפני מליאת הכנסת והתקשורת".

לדבריו במדינת ישראל נעשים האיזונים המתאימים בין שמירה על זכויות העציר לזכות הציבור לקבל ביטחון, "אסיר בטחוני צריך לקבל את זכויותיו, אבל יש גם זכות הציבור שביטחונו יישמר בצורה קפדנית. במדינה שצריכה לעמוד על נפשה מפני אלה שקמים עליה לכלותה, אי אפשר לנהל דיון כזה באופן פומבי".