ראובן ריבלין
ראובן ריבליןצילום: פלאש 90
יו"ר הכנסת לשעבר, ח"כ ראובן ריבלין (הליכוד ביתנו), מקשר בין ימי בין המצרים לצום הרמדאן שמציינים המוסלמים החל מהבוקר, ורואה בכך הזדמנות להפקת לקחים משותפת.

ריבלין כתב היום בעמוד הפייסבוק שלו כי "לפנות בוקר החלו מאות מיליוני מוסלמים ברחבי העולם את צום חודש הרמדאן ובתוכם אזרחי מדינת ישראל הערביים. 

"חודש הרמדאן, שכתרגומו של אבי מורי פרופ' יוסף יואל ריבלין: 'הוּרַד בּוֹ הַקֻּרְאָן -אֹרַח מֵישָרִים לִבְנֵי אָדָם' - מוקדש מידי שנה על ידי המוסלמים להתבוננות פנימית ועשיית חסד וצדקה. המסורת המוסלמית מספרת שהרמדאן תחילתו רחמים, אמצעיתו סליחה וסופו חירות. הצום מחנך לסובלנות, להזדהות עם מצוקתו של האחר ולערבות ההדדית", סיפר ריבלין.

מכאן עבר יו"ר הכנסת לשעבר לקשר הקיים, לדבריו, בין הרמדאן לתקופת בין המצרים, "שהיא עבורנו, היהודים, זמן של חשבון נפש על הסתה, התנכלות ושנאת חינם. זוהי הזדמנות גדולה עבור החברה הישראלית כולה, שיכולה להרוויח מהלקח המוסרי העולה ממנהגי חודש הרמדאן וימי בין המצרים", כתב.

"מי ייתן וכולנו, ערבים כיהודים, לא נקשיח את לבנו ונהיה רחומים יותר. יהי רצון שצאצאיו של אברהם בני הארץ הזו כולם, יפתחו את ליבם ויתנו דוגמא לדו קיום מתוך כבוד והערכה", כתב ח"כ ריבלין וביקש לברך את חבירו המוסלמים "צום קל ומועיל. רמדאן כרים וכל עאם ואנתו בח'יר".