בטר פלייס נמכרה ב-43 מיליון

על פי הסכם הרכישה, שקיבל את אישור בית המשפט, תשלם קבוצת "סאנרייז" 18 מיליון שקלים לפחות עבור רכישת בטר פלייס.

אורלי הררי - ערוץ 7 , ג' באב תשע"ג

בטר פלייס נמכרה ב-43 מיליון -ערוץ 7
טעינת מכונית חשמלית של 'בטר פלייס'
פלאש90'
בית המשפט המחוזי בלוד אישר בצהריים (רביעי) את המלצת המפרקים הזמניים של בטר פלייס, עורכי הדין סיגל רוזן-רכב ושאול קוטלר, למכור את כל הפעילות והנכסים של החברה בישראל לקבוצת סאנרייז, בראשותו של יוסף אברמוביץ.
 
על פי הסכם הרכישה, שקיבל את אישור בית המשפט, תשלם קבוצת "סאנרייז" 18 מיליון שקלים לפחות עבור רכישת בטר פלייס.

"סאנרייז", שזכתה לתמיכת רוכשי הרכבים החשמליים, התחייבה להפעיל לכל הפחות 15 תחנות להחלפת סוללות למשך שנתיים, ולהעסיק 50 מעובדי החברה. המשמעות - בטר פלייס תמשיך לפעול, אך בהיקף מצומצם יותר.

לפני כחודש וחצי חברת בטר פלייס הגישה לבית המשפט המחוזי מרכז בקשה לפירוק החברה ולמינוי מפרק זמני. "סבב הגיוס האחרון של החברה לא הצליח, ואין לה משאבים מספיקים כדי להמשיך לפעול", נאמר בבקשת החברה. עוד נאמר בבקשה כי "החברה מבקשת את עזרת בית המשפט על מנת להבטיח לעובדיה, לקוחותיה ולבעלי החוב שלה את מימוש הזכויות שלהם באופן המיטבי נוכח המשאבים שנותרו".

לאחר הבקשה לפירוק, רוב העובדים פוטרו, והחברה הוסיפה לפעול במתכונת מצומצמת. בהתאם להחלטת כונס הנכסים הראשי ועורכי הדין המייצגים את עובדי החברה, פוטרו מיידית עשרות מאנשי בטר-פלייס, וזו החלה לעבוד במתכונת מצומצמת בלבד, כדי לשרת את הלקוחות הקיימים. החברה שנקלעה לקשיים העסיקה כמעט 400 עובדים.