החרדים אתמול במאה שערים
החרדים אתמול במאה שעריםאריאל פינדר - חדשות 24

הסופר והעיתונאי דוד זולדן, בוגר המחזור הראשון של הנחל החרדי , שחיבר את הספר 'חרדים לגורלם', מספר על האלימות שהופעלה גם בעבר נגד החיילים החרדים.

בראיון לערוץ 7 הוא מספר כי "כשהתחיל הנח"ל החרדי היה חשש אמיתי שעוד מעט יגייסו את כולם ושיהיו רבים שירצו להתגייס, הופעלה אז מערכת משומנת עם מודיעין משובח, כדי ליצור הרתעה".

לדבריו, הוא עצמו ניצל מלינץ' במאה שערים, "כולם ספגו פגיעה, החל מהחייל הפשוט ועד אחרון הרבנים והפוליטיקאים שתמכו בנח"ל החרדי. הם לא בחלו בשום אמצעים, הם צילמו כרטיסי ביקור של פרוצות ושמו את מספרי הטלפון של הרבנים והפוליטיקאים כמו הרב רביץ".

הוא סיפר כי גם מנהיג הליטאים, הרב שטיינמן, ספג גרפיטי ופשקווילים והרב יואל שוורץ הותקף בכיכר השבת. אני אישית ניצלתי מלינץ', כשהייתה הפגנה נגד הנחל החרדי, התקרבתי לשם וזה היה מחזה אימים, אני ועוד חבר נסנו על נפשנו".

זולדן טוען כי בניגוד לאז, היום יש קונצנזוס שמותר לתקוף חיילים חרדים, "אז זה היה המיעוט השוליים, כמו הזברות והסיקיריקים, היום התוקפים זוכים להסכמה שבשתיקה, תקרא את העיתונות החרדית ותבין, הם מיישרים איתם קו, תקרא את מאמרי הדעות".

לדבריו, המשטרה צריכה לטפל ביד קשה בפורעים אבל מאידך לשנות גם את מסקנות ועדת פרי, "נכון שצריך לאכוף ביד קשה את מה שקורה שם במאה שערים, אבל חשוב להבין שועדת פרי כמו קודמתה ועדת פלסנר יצרה איום על עולם התורה, להשאיר 1,800 בחורים בישיבות, זה אומר לסגור את עולם הישיבות, ולגייס גם אנשים שתורתם אומנותם. זו הטעות שלהם, ברגע שהסעיף הזה ישונה, הדברים יראו אחרת".