מתוך הארת של אריה אבנרי
מתוך הארת של אריה אבנרי אתר האינטרנט האישי

יו"ר הנהלת אומ"ץ, אריה אבנרי, שיגר מכתב חריף לשרת התרבות לימור לבנת בעקבות פרסום דו"ח ועדת זליכה בנוגע להתאחדות לכדורגל ותגובת יו"ר ההתאחדות.

"המצב הבלתי נסבל ששורר כיום בענף הכדורגל נובע בעיקרו מהתנהלות בלתי תקינה של ההתאחדות לכדורגל, שבראשה עומד אדם כוחני וחסר מעצורים", הוא אומר.

לדבריו, "בשעתו נקטת בצעד בעתו כאשר מינית ועדה ציבורית בראשותו של פרופ' ירון זליכה, אדם מוערך שזכה בעבר באות אומ"ץ בגין הגינותו, שהגישה באחרונה דו"ח שכלל מסקנות נחרצות שהצביעו על הרקב בהתאחדות לכדורגל ועל האחראים למצב זה ובראשם היו"ר".

"לצערנו, הגיב יו"ר ההתאחדות לוזון על דו"ח הנ"ל בצורה בוטה ובזויה תוך השתלחות, ולא נמנע מלהשתלח ביו"ר הוועדה פרופ' זילכה בדרך שלא הוסיפה כבוד לגוף שהוא עומד בראשו", מוסיף אבנרי.

"אומ"ץ מודעת היטב לבעייתיות שכרוכה בעריכת סדר בהתאחדות הכדורגל המתנהלת כחונטה נפוטיסטית ומחזקת את ידייך במערכה זו. נראה לנו שאין להסתפק בפרסום פומבי של הדו"ח החריף ויש צורך לנקוט בצעדים נוספים משפטיים וציבוריים כדי לבצע בדק בית יסודי בהתאחדות לכדורגל בשיתוף עם גורמים ממלכתיים נוספים", הוא טוען.

"בעידן זה של הרפורמות בגופים חזקים במשק הנשלטים ע"י אנשים כוחניים יש לצרף את התאחדות הכדורגל לרשימת הגופים שבהם ביצוע רפורמה הינו דבר בלתי נמנע", קובע אבנרי, "אומ"ץ מוכנה לתת את ידה לכל מהלך שיביא לשינוי פני הדברים בהתאחדות הכדורגל".