דרום תל אביב
דרום תל אביבפלאש 90

"ההנהגה הצעירה של הבית היהודי" פועלת בתקופה האחרונה לסייע לדיירי דרום תל אביב שביתם ושלוותם נפגעו כתוצאה מתופעת ההסתננות מאפריקה לתחומי מדינת ישראל.

בהנהגה הצעירה מסבירים כי דיירי השכונות בדרום תל אביב ניסו בעבר למחות על השתלטות המסתננים מאפריקה על שכונתם. בשנה האחרונה הם ערכו הפגנות וקראו לממשלה ולעיריית תל אביב למגר את התופעה המסכנת את החופש והביטחון שלהם. מאז, הגבילה הממשלה את ההסתננות לתחומי הארץ וכעת היא מחפשת פתרונות שיובילו לצמצום הכמות של אלה שכבר נכנסו לישראל. בינתיים, נאלצים דיירי דרום תל אביב להמשיך להתמודד מול אלפי הזרים שפלשו להם לחצר האחורית.

מחלקת פניות הציבור של ההנהגה הצעירה שיגרה מכתבים לעיריית תל אביב ולחברי הכנסת בכדי לגבות את הבקשות של דיירי השכונה שנפגעו וכדי לזרז את האכיפה של סגירת בתי העסק הבלתי חוקיים.

"חשוב שהתושבים ירגישו שהם לא לבד במאבק על הבית שלהם." אומר אסף דנוך, יו"ר ההנהגה הצעירה. "אנו דואגים להציף את הבעיות שמגיעות אלינו ולהגביר את קולם של התושבים כדי שיישמע עד לדרגים הגבוהים בממשלה ובכנסת ולדאוג שהעניין לא יירד מסדר היום. במקביל אנו פועלים לסייע בשיפור חיי היומיום שלהם עד כמה שניתן".

אמנון כהן, תושב השכונה אמר "לא קל לנו להמשיך לחיות פה אבל אין לנו ברירה. זה לא שיש לנו עכשיו לאן לעבור. אני גר פה הרבה שנים ולא רוצה לעזוב. הצעירים האלה נותנים לי תקווה שהשכונה שלי אולי תצא מזה יום אחד. לא אכפת לי שהמסתננים יחיו איפה שהם רוצים, אבל למה כולם צריכים להיות בחצר שלי? למה לא מפזרים אותם בכל הארץ?".