בוגרי ההסדר נרתמים להגנה על הישיבות

פורום בוגרי ישיבות ההסדר שמוקם בימים אלה נלחם במי שלטענתם "מסמנים את ישיבות ההסדר כמטרה, תוך שימוש בחצאי אמיתות ונתוני כזב".

עדו בן פורת - ערוץ 7 , ה' באב תשע"ג

בוגרי ההסדר נרתמים להגנה על הישיבות-ערוץ 7
תלמידי ישיבות הסדר. אילוסטרציה
פלאש 90
מספר בוגרי ישיבות הסדר, פרסמו בימים האחרונים קריאה לכלל בוגרי הישיבות להצטרף למערכה כנגד המתקפה הציבורית הפוליטית המאורגנת כנגד "אחד ממפעלי המופת של הציונות הדתית- מפעל ישיבות ההסדר".

בין החתומים על הפניה, אבי רט מגבעת שמואל, אלישיב רייכנר מירוחם והרב ספי שרמן מתל אביב, שקוראים להקמת פורום בוגרי ישיבות הסדר.

בקריאתם הם תוקפים את מי שלטענתם, "משיקולים ציניים, פופוליסטים ופוליטיים, בחרו לסמן את ישיבות ההסדר כמטרה למתקפותיהם, תוך שיסוי, שימוש בחצאי אמיתות, והפצת נתוני כזב.

"מפעל ישיבות ההסדר, שזכה בפרס ישראל על תרומתו לעם ישראל ולחברה הישראלית- הקים והעמיד דורות של תלמידים חיילים וקצינים נאמנים ומסורים לתורתם, לארצם, לצבאם ולמדינתם. בכך- זכה מפעל לאומי, חינוכי וציוני זה על תלמידיו הפזורים בכל מרחבי ומקצועות החיים הישראליים, למקום של כבוד ולהטבעת חותם של ממש בחברה הישראלית", קראו הבוגרים.

בפנייתם הם מספרים עוד כי "ישיבות הסדר היו לנו ולדור כולו לבית גידול רוחני, חינוכי וערכי", ומסבירים שיקימו את פורום הבוגרים "מתוך הכרת הטוב למפעל המפואר שהצמיח ברכה לעם ישראל ולחברה הישראלית, ומתוך אחריות ציבורית וחברתית- אנו מבקשים להקים פורום של בוגרי ישיבות הסדר, שיפעל בדרכים תקשורתיות ואחרות, כדי לעמוד לצד הישיבות בשעתן הקשה הזו, וכדי לסייע למערכה ההסברתית והתקשורתית, המתנהלת ברשתות התקשורת השונות ובשיח הציבורי".