שעות צום הרמדאן - גם בקול ישראל בעברית

שעות תחילתו וסיומו של צום הרמדאן יוקראו מידי יום ביומו בחדשות קול ישראל בעברית בשעה 14:00, זאת בעקבות פניית מנהלי "קרן אברהם".

שלמה פיוטרקובסקי - ערוץ 7 , ז' באב תשע"ג

שעות צום הרמדאן - גם בקול ישראל בעברית-ערוץ 7
תחנת רדיו. אילוסטרציה
צילום: פלאש 90

שעות תחילתו וסיומו של צום הרמדאן יוקראו מידי יום ביומו בחודש הרמדאן, במהדורת החדשות של השעה 14:00 בקול ישראל בעברית.

מנהל קול ישראל, מיכאל מירו, נענה בחיוב לבקשתם של מנהלי קרן אברהם "להנהיג במסגרת שידור חדשות קול ישראל, מידע על זמני תחילתו וסיומו של צום הרמדאן, המשתנים מדי יום בהתאם לזמני הזריחה והשקיעה".

מנהלי ארגון "יוזמות קרן אברהם", אמנון בארי-סוליציאנו ומוחמד דראושה, בירכו על החלטתם של מנהלי קול ישראל.

לדבריהם "זו פעולה שמשדרת הכרה ולגיטימציה מצד רשות ציבורית מרכזית לכמיליון וחצי מוסלמים שחיים במדינת ישראל. אנו קוראים לכלי תקשורת נוספים לתת ביטוי לתכניו ומנהגיו של חודש הרמדאן, ולחשיבותו לאוכלוסייה המוסלמית בישראל".

מנהלי יוזמות קרן אברהם פנו בשבוע שעבר למנהל קול ישראל, בבקשה לשדר במסגרת חדשות קול ישראל מידע על זמני תחילתו וסיומו של צום הרמדאן, תוך שהם משווים זאת למידע המשודר בחדשות קול ישראל על כניסת וצאת השבת.

"אנו סבורים כי שידור זמני הצום עולה בקנה אחד עם תפקידה של רשות השידור הממלכתית בהעברת מידע לקבוצות משמעותיות באוכלוסייה בדומה הודעות מזג-האוויר לימאים, הודעות ליחידות צה"ל וזמני כניסת השבת ויציאת השבת עבור יהודים דתיים", כתבו השניים למירו.

"בנוסף לשירות המעשי החשוב למאזיניו המוסלמים של קול ישראל בשפה העברית (מפרסמים במגזר הערבי אומדים את שיעורי ההאזנה בקרב הערבים אזרחי ישראל לקול ישראל בעברית בכ- 8%), פעולה זו תשדר מסר של הכרה ולגיטימציה לאזרחים הערבים ולתרבותם", הוסיפו השניים, אשר ציינו כי יהיו מוכנים לספק לקול ישראל את המידע הדרוש לצורך ביצוע העניין.