אמבולנס באירוע שכחת הפעוטה בשילה
אמבולנס באירוע שכחת הפעוטה בשילהצילום: פלאש 90

אסון כבד בישוב שילה. פעוטה כבת חמישה חודשים למשפחת בלייכמן נשכחה היום (ראשון) ברכב שחנה בתוך היישוב.

מחקירה ראשונית של האירוע עולה שהאב, העובד כמאבטח בלילות, שב לביתו בבוקר ואסף את שתי בנותיו, בנות חמישה חודשים ושלוש, על מנת לשים אותן בגן ובפעוטון.

"לאחר ששם את בתו הגדולה במסגרת חינוכית, הוא שב לביתו והלך לישון ולא שם לב שבתו הקטנה נשארה ברכב", סיפר בני מלכה, ראש תחנת סיור בנימין. רק בשעות הצהריים, כשאשתו התקשרה לבקש ממנו לאסוף את הבנות בחזרה הביתה - הוא הבין ששכח את בתו הקטנה ברכב.

שכן של המשפחה גילה את התינוקת ברכב והזעיק את מד"א. פראמדיקים שהגיעו למקום גילו את הפעוטה עם כוויות קשות בגופה, ביצעו פעולות החייאה אך לבסוף נאלצו לקבוע את מותה.

שלמה מתיתיהו, חובש מד"א בשילה, מסר "בני המשפחה הביאו לי את התינוקת לפתח הבית. כבר במבט חטוף הבחנתי שמצבה חמור ביותר, השכבתי אותה וביחד עם חובשים נוספים התחלנו לנסות להחיות אותה. בסוף נאלץ הצוות לקבוע את מותה".

ההורים של הפעוטה התקשו לקבל את הבשורה ונזקקו לטיפול רפואי. הלווייתה של התינוקת תיערך בבית העלמין של היישוב הערב בשעה 21:30.

סגנית שר התחבורה, ציפי חוטובלי, התייחסה למקרה ואמרה כי "שימוש בטלפון סלולרי בזמן נהיגה הוכח כגורם מרכזי להיסח דעת על הכביש. לרוב גורם לתאונות דרכים ולעיתים גורם לשכחת פעוטות ולמוות מזעזע כפי שנוכחנו לראות פעם נוספת מתחילת החודש".

"חיוב התקנת חיישני התרעה במידה ונשכח אדם ברכב יכול להציל חיים. יחד עם זאת הורים בכלל ונהגים בפרט חייבים לקחת זאת בחשבון בכל פעם שמנהלים שיחה תוך כדי נהיגה".

לפני כשבועיים נשכחה פעוטה כבת 9 חודשים ברכב ברמת גן. הפעוטה נשכחה החל משעה 9:00 בבוקר ורק באזור השעה ארבע אחר הצהריים נמצאה ברכב על ידי אביה.

חובשים ופראמדיקים של מד"א שהגיעו למקום פינו את הפעוטה תוך כדי פעולות החייאה לבית החולים 'שיבא' בתל השומר, שם נקבע מותה.

בחודש אוגוסט שעבר נמצא ילד כבן 4 כשהוא ללא רוח חיים במכונית חונה בעיר מודיעין עילית. צוות מד"א שהוזעק למקום קבע את מותו באופן מיידי. חודש קודם לכן נשכח ילד בן שנתיים במכונית ביישוב צורית אך באותו מקרה אותר הילד בזמן וחולץ בשלום.