במד"א יציינו שנה לפיגוע בבורגס

מד"א מציינים שנה לפיגוע בבורגס. בטקס הזיכרון לחללי הפיגוע ייחנך אמבולנס חדש שנתרם על ידי מד"א לכוחות הצלב האדום בבורגס.

אבי יוגב , י' באב תשע"ג

האמבולנס שייתרם לצלב האדום בבורגס
האמבולנס שייתרם לצלב האדום בבורגס
מד"א

מחר (חמישי) ייערך בשדה התעופה בורגס שבבולגריה טקס זיכרון במלאת שנה לפיגוע בו קיפחו את חייהם 5 ישראלים ועשרות נפצעו. במהלך האירוע, ייחנך אמבולנס חדש שנתרם על ידי מד"א לארגוני ההצלה הבולגריים.

לפני שנה בדיוק, נשמע למרחוק הד הפיצוץ בשדה התעופה בבורגס, שם התפוצץ מטען חבלה באוטובוס שעליו היו נוסעים ישראליים. עם קבלת הידיעה בארץ, מיהרו כוחות מד"א לעלות עם ציודם הרב על מטוס מיוחד ולהגיע לבורגס על מנת לסייע בהליך הטיפול בפצועים, ובהשבתם המהירה ביותר הביתה, לישראל.

במד"א מספרים כי בין אנשי כוחות ההצלה הישראליים, ובין אנשי הרפואה הבולגריים בבורגס, נקשרו קשרים עמוקים של חיבה וידידות. לאורך השנה כולה, מאז הפיגוע, עסקו כוחות מד"א בסיוע רב לאנשי הרפואה הבולגרים, קיימו עימם מפגשים מיוחדים על מנת להעלות את רף היכולות שלהם במקרה אסון, העניקו להם סיוע ועוד.

"סביר להניח כי הידידות האמיצה הזו הצילה לאורך השנה האחרונה את חייהם של בני אדם רבים בבולגריה, ומד"א, כארגון ההצלה הלאומי של ישראל, מברך על כך", אומר דובר מד"א זכי הלר.

כאמור, מחר (חמישי) ייערך בבורגס שבבולגריה טקס זיכרון מיוחד לחללי הפיגוע שאירע שם, במהלכו גם תיחשף אנדרטה מיוחדת לזכר חמשת הנספים בפיגוע. במהלך הטקס, שהופק על ידי השגרירות בראשות שגריר ישראל בבולגריה מר שאול כמיסה ומשרד החוץ, יישאו דברים בכירים בממשל הבולגרי ובראשות העיר בורגס, נציג המשפחות השכולות, פצועים שניצלו מהפיגוע ועוד.

מאוחר יותר, ייערך בבורגס ערב הוקרה לכוחות ההצלה הבולגרים והישראליים- ובראשם מד"א- על שמיהרו להגיע ולסייע לכוחות הרפואה הבולגריים, עד להשבתם של כלל פצועי הפיגוע לישראל.

במהלך האירוע, יעניקו כוחות מד"א- ובראשם מנכ"ל מד"א, רמ"ג אלי בין- אמבולנס שישמש מעתה את כוחות הרפואה הבולגריים ויקל עליהם להעניק מענה רפואי מהיר ומיידי לכל צורך המתעורר בעיר ובאזור.

מנכ"ל מד"א, רמ"ג אלי בין: "עברה שנה מאז אותו היום בו הוזנקו כוחותינו אל מעבר לים, על מנת להביא את הנפגעים הישראליים הביתה ולוודא שהם מקבלים את הטיפול הטוב ביותר האפשרי. אני מברך על מגוון שיתופי הפעולה שנולדו מאז בשיתוף כוחות הרפואה וההצלה הבולגריים, ואני מאמין שבכך סייענו לא רק להצלת חייהם של הנפגעים הישראליים בפיגוע, אלא להצלת חייהם של רבים רבים נוספים".