שנאה. מוזס
שנאה. מוזס צילום: פלאש 90

יו"ר סיעת יהדות התורה ח"כמוזס תקף אתמול במליאה את קמפיין "אגד" שהציג את הציבור החרדי ככזה שלא משלם בנסיעותבתחבורה הציבורית.


הקמפיין פורסם על ידי אגד והוסר לאחר ביקורת ציבורית, אך מוזסבחר לחדד מילותיו נגדה. 

"בשבוע שעבר פורסם דו"ח הבקרההתפעולית של משרד התחבורה על התחבורה הציבורית והוא מציג תמונה עגומה ביותר. על פיהדו"ח קווי חברת אגד למגזר החרדי, הם הקווים הסובלים ביותר מאי עמידה בלוחותזמנים. במקביל, פורסם גם הדו"ח של ארגון נוסעי התחבורה הציבורית מפרויקט"סרדין". מיזם בו נוסעים מדווחים על הצפיפות, אדיבות הנהג, אופן הנהיגהוניקיון האוטובוסים", פתח מוזס.

לדבריו, "על פי המסקנות, 15% מהנסיעות באגד היוצפופות מאוד. ב-4% מהמקרים שדווחו, הושארו נוסעים בתחנות עקב צפיפות. בפניותשמגיעות אלי כל הזמן, מתלוננים נוסעים על היחס המשפיל של חברת אגד. הם קובלים עלנסיעות בין-עירוניות המבוצעות באוטובוסים עירוניים דו-מפרקיים, על המתנה ארוכה,נסיעות צפופות ובעמידה, יחס מבזה של פקחים כנגד נערים וילדים, וקנסות בלתיפרופורציונאליים המושתות על נוסעים. הרב מוזס אמר בדבריו, כי מרבית התלונות שישכנגד התחבורה הציבורית הן כנגד חברת אגד".

"לכן, כשחברת אגד יצאה בקמפייןלציבור החרדי, חשבנו שהיא תצא בהתנצלות על השירות הגרוע שהיא מעניקה לציבור החרדי,המהווה נתח משמעותי מנוסעיה ותפרסם קמפיין בו היא מודיעה על ייעול השירות לנוסעים.אבל למרבה הפליאה, בחרה בשיטה הישנה והקלה: להכות בחרדים והשיקה קמפיין משתלחופוגעני כנגד הציבור החרדי. קמפיין בו מואשמים כשליש מנוסעיה החרדיים ב"גניבה".לא פחות ולא יותר! הגדיל לעשות דובר אגד שלא רק שלא גינה את הקמפיין הפוגעני, אלאאף ידע להסביר איך בדיוק מתחמקים החרדים מתשלום", הוסיף מוזס.

מוזס ציין, כי "ההסתה ומסע ההשתלחות כנגד החרדיםכבר הפכו לנורמה כל כך מקובלת, שאיבדו לגמרי את הבושה. חברת אגד שעל פי כל הדוחותוהפרסומים נותנת את השירות הגרוע ביותר מבין חברות התחבורה הציבורית. שאינה עומדתבשום סטנדרטים מינימאליים של שירות, שמתעללת ועושה צחוק מהציבור החרדי כבר שנים.היא זו שבאה להטיף לציבור החרדי שנוסע וכאילו אינו משלם? היא יוצאת בקמפיין בכותרת"נסיעה באוטובוס זה בדיוק כמו צעצוע על שניהם צריך לשלם" כאשר היא עצמהמתייחסת לנוסעיה כאל בובות צעצוע במקרה הטוב וכאל סרדנים במקרה הרע, איפההבושה?"

מוזס אף תהה, "איך יוצא קמפיין כזה שלהסתה? איך יוצאת חברה שמשרתת עשרות אלפי נוסעים חרדיים, בקמפיין כנגד נוסעיההעיקריים? הרי על כל מכרז לקווי המגזר החרדי, או כל אשכול שמשרד התחבורה רוצהלהוציא ממנה, אגד נלחמת בכל הכוח כדי להשאיר זאת אצלה, או לזכות במכרזים. אםהנוסעים החרדיים רובם גנבים ואינם משלמים על הנסיעות, מדוע היא נלחמת על הקוויםהאלו? איזו סיבה כלכלית יש להם להפעיל קווים לציבור שאינו משלם על הנסיעות? אדרבא,אם כולנו לא משלמים, שיפנו את הקווים ושיתנו לאחרים להפעיל אותם. בכל מקום שמפעילהאחרת נכנסה, השירות עלה עשרות מונים".

"במקום לצאת בקמפיינים יקרים כנגדה"גנבים" ואחרי זה לגנוז אותם, פשוט תשחררו אותנו מהמונופול של אגד.תתנו לחברות תחבורה אחרות להפעיל את הקווים. כולנו רק נרוויח", סיים.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו