ליברמן: האיחוד האירופי שוב עשה חצי עבודה

יו"ר ועדת החוץ והביטחון, ח"כ אביגדור ליברמן, תוקף את ניסוח החלטת האיחוד האירופי, "בראש 2 הזרועות של חיזבאללה עומד אותו אדם".

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ט"ו באב תשע"ג

משיב אש. ליברמן
משיב אש. ליברמן
פלאש 90

יו"ר ועדת החוץ והביטחון, ח"כ אביגדור ליברמן, תוקף את ניסוח החלטת האיחוד האירופי בסוגיית ההכרזה על חיזבאללה כארגון טרור.

"כהרגלם הסתפקו האירופאים בהליכה רק עד חצי הדרך ובקבלת החלטה חלקית ולא מספקת", אומר ליברמן, "הזרוע הצבאית והזרוע המדינית של החיזבאללה הם 2 צדדים של אותו המטבע. בראש '2 הזרועות' עומד אותו אדם, השייח' נסראללה והניסיון להציג כאילו יש בארגון חלק קיצוני וחלק מתון דומה לשאלה האם קניבל יכול להיות צמחוני".

"יש להגדיר את הארגון כולו כארגון טרור ולהכלילו בשלמותו ברשימת ארגוני הטרור של האיחוד האירופי, מדגיש ליברמן.

ח"כ ליברמן הוסיף, כי "ניתן להבין גם את רוח ההחלטה מכך שהיא באה לאחר שאוסטריה הסירה את התנגדותה למהלך, לא בגלל ששוכנעה שהחיזבאללה הוא ארגון טרור לאור קביעת בית הדין המיוחד של האו"ם בענין רצח חרירי, לא בגלל מסקנות שרותי הבטחון הבולגריים בענין רצח הישראלים בבורגס ולא בגלל קביעת בית המשפט בקפריסין שהחיזבאללה עומד מאחורי ניסיון הפיגוע בתיירים ישראליים באי, אלא בשל פעילות החיזבאללה בסוריה והאיומים על הכח האוסטרי בסוריה שבגינן הוציאו האוסטרים את חייליהם מכח UNDOF".

שרי החוץ של מדינות האיחוד האירופי אישרו את צירופה של הזרוע הצבאית של חיזבללה לרשימת ארגוני הטרור שמנהל האיחוד האירופי.

ההחלטה התקבלה בקונצנזוס בין כל מדינות האיחוד, כנדרש על פי הכללים, במסגרת כינוס שרי החוץ של מדינות האיחוד האירופי בבריסל.

הדרישות להכרזה על חיזבאללה כעל ארגון טרור גברו לאחר הפיגוע שאירע לפני כשנה נגד אוטובוס של ישראלים בבורגס שבבולגריה, אולם אז לא הושגה הסכמה על המהלך.

כעת הצליחו המדינות התומכות במהלך להשיג תמיכה רחבה יותר בעקבות מעורבותו הגוברת של חיזבאללה במלחמה בסוריה.

ההכרזה על הזרוע הצבאית של חיזבאללה כארגון טרור תאפשר למנוע גיוס כספים בעבורה באירופה, להקפיא את חשבונותיה ולנקוט צעדים משפטיים נגדה. עם זאת, היא לא תמנע מגעים עם הזרוע המדינית של הארגון שככל הנראה לא תיכלל בהכרזה.