פועלת. שקד
פועלת. שקדצילום: ארטיום דגל

אם צמד המילים "ועדת פרי" כבר מתגלגל לכם על הלשון באופן טבעי, זה הזמן להתחיל להתרגל לצירוף המילים החדש אותו תשמעו פעמים רבות בשבועות הקרובים, "ועדת שקד".

הכנסת צפויה לאשר היום (שני) את חוק הגיוס החדש שגיבשה ועדת פרי, ואשר זכה לכינוי "חוק השוויון בנטל", אשר מציג מתווה חלופי למתווה חוק טל שנפסל בבג"ץ לפני למעלה משנה.

לאחר אישור החוק בקריאה ראשונה הוא יעבור להכנה לקריאה שניה ושלישית, תהליך הצפוי להתבצע על פי ההסכמים הקואליציוניים בוועדה בראשותה של חברת הכנסת איילת שקד.

מלבד חברת הכנסת שקד יהיו חברים בוועדה ח"כ מאיר פרוש (יהדות התורה), ח"כ אריאל אטיאס (ש"ס), ח"כ עומר בר לב (עבודה), ח"כ צחי הנגבי (הליכוד), ח"כ דודו רותם (ישראל ביתנו), ח"כ עופר שלח (יש עתיד) וח"כ אלעזר שטרן (התנועה).

נציין כי חלק מהחברים בוועדה כבר הבהירו כי הוועדה איננה מתכוונת להיות "חותמת גומי" של הממשלה ותקיים בחוק דיונים מעמיקים במטרה להביא נוסח מתוקן ומשופר לקריאה שניה ושלישית.

הממשלה הצהירה בהודעה לבג"ץ כי תנסה לסיים את חקיקת החוק עוד טרם סיום כנס הקיץ של הכנסת, אולם כעת נראה כי לוח הזמנים הצפוף והצורך לאשר את התקציב וחוק ההסדרים במועד, יקשו על הממשלה לעמוד במשימה ואישור החוק ידחה למושב החורף.