הגירוש משאנור בהתנתקות
הגירוש משאנור בהתנתקות צילום: פלאש 90

כחלק מאירועי יום השנה השמיני לעקירה ולגירוש ישובי גוש קטיף וצפון השומרון תתקיים ביום ראשון הקרוב עליה המונית ראשונה לשא נור שבמצפון השומרון. ביומן ערוץ 7 שוחחנו עם שלומי ורמשטיין, מנכ"ל מועצת שומרון, ממארגני האירוע.

באירוע צפויים לקחת חלק מאות משפחות מתושבי השומרון ומחוצה לו. ורמשטיין מציין כי האירוע מתרחש לאחר שנים בהן לא היו עליות מוסדרות ומאורגנות לישוב שפונה, וכעת צפוי אירוע ענק מסודר ומגובה על ידי צה"ל והרשויות.

ורמשטיין מזכיר כי תופעת אירועי ההפנינג בישובים שנעקרו החלה בחומש והפכה שם למסורת לאחר שאירוע קטן מימדים הפך להמוני. כעת מקווים לקיים את המסורת גם בשא נור ובעתיד גם בשני הישובים הנוספים שנעקרו בצפון השומרון - כדים וגנים.

יצוין כי במרוצת השנים האחרונות התקיימו סיורים וטיולים של בודדים שהגיעו לשא נור בליווי ובתיאום הצבא, אך למעט סיורים אלה נותר הישוב כשהוא שומם. כעת מקווים לחדש שם תנופת ביקורים קבועה עד לחזרה האזרחית של הישוב לקדמותו, כפי שורמשטיין משוכנע שאכן יהיה בעתיד. "זה רק עניין של זמן", הוא אומר ומזכיר כי בדפיה הרשמיים של המועצה מעולם לא נמחקו ארבעת הישובים שנעקרו מתוך אמונה שאכן בקרוב ישובו לפריחתם.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו