פרופ' אלדד מצטרף לועדה
פרופ' אלדד מצטרף לועדה דוברות איחוד הצלה

הוועדה הרפואית של איחוד הצלה מתרחבת ומצרפת כחברים חדשים רופאים בעלי שם מתחומי רפואה שונים.

בשבוע שעבר התכנסו חברי הוועדה הרפואית בראשות הפרופ' אבי ריבקינד, מנהל יחידת הטראומה בבית החולים הדסה עין כרם. בישיבה השתתפו הפרופ' פטריק סורקין, מנהל יחידת טיפול נמרץ בביה"ח איכילוב, והמצטרפים החדשים: פרופ' אריה אלדד - לשעבר ח"כ וקצין רפואה ראשי בצה"ל ומומחה עולמי לטיפול בכוויות, ד"ר אפרת ברון-הרלב - סגנית מנהל ביה"ח שניידר ומומחית ברפואת ילדים והד"ר מאיר אנטופולסקי - מומחה ברפואה דחופה מביה"ח הדסה הר הצופים.

כמו כן הצטרפו לוועדה הפרופ' עמוס כץ - מנהל המערך הקרדיולוגי בביה"ח ברזילי, ד"ר דרור לוין - רופא בכיר בבית החולים לילדים דנה ומנהל המרפאה להמטאונקולוגיה ילדים במרכז הרפואי סוראסקי תל-אביב, ד"ר דפנה גבעתי, ד"ר יורם בלשר, לשעבר יו"ר הר"י וועדת הבריאות העולמית, ואורן קיינר, אח ופארמדיק, המשמש כראש סניף מודיעין באיחוד הצלה.

יו"ר "איחוד הצלה" זאב קשש, ומנכ"ל הארגון יוני גדג', שנכחו בישיבה בירכו את חברי הוועדה החדשים, הודו להם על הצטרפותם ונתנו סקירה על התפתחות הארגון והמיזמים החדשים שנוספו לאחרונה. קשש הוסיף כי הוא בטוח שחברי הוועדה יתרמו להתקדמות הארגון ולהתפתחותו בזכות הידע והכישורים המגוונים של כל אחד מהחברים.

ד"ר ברון-הרלב ופרופ' אריה אלדד הציעו כי יעמדו לרשות כונני "איחוד הצלה" להתייעצות בזמן אמת בנושאי התמחותם: ברון-הרלב בנושאי רפואת ילדים ואלדד בנושאי טיפול בכוויות. ד"ר ברון-הרלב הוסיפה כי תשמח לסייע בקיום יום עיון בנושא רפואת ילדים למתנדבים. ד"ר אנטופולסקי הציע לחזק את הקשר בין מתנדבי רפואת החירום בשלב טרום בית חולים לאנשי הרפואה בחדר המיון.

הפרופ' סורקין הציע לקדם מחקרים ממוקדים על מקרים בולטים ולפרסם מסקנות לגבי המקרה והטיפול הרפואי שנדרש בו, דבר שיקדם את הלמידה של כלל המתנדבים בארגון. הפארמדיק אליה לוי, מנהל אגף רפואה ב"איחוד הצלה", ושרגא הופמן, מנהל אגף מתנדבים, הציעו ליזום ימי עיון פתוחים למתנדבים שיכללו הרצאות העשרה של חברי הוועדה הרפואית ורופאים נוספים מתחומים שונים ומגוונים.

עם סיום המפגש, ביקשה הד"ר ברון-הרלב להצטרף לארגון גם ככוננית חירום ובכך הצטרפה לחברי הוועדה פרופ' אלדד, פרופ' סורקין, ד"ר לוין והפארמדיק אורן קיינר שמתנדבים ב"איחוד הצלה" גם ככונני חירום.  בתוך דקות מרגע הצטרפותה, קיבלה הרופאה קריאת חירום על ילדה שנפגעה בפיה, והיא העניקה לה טיפול ראשוני.

בסיכום המפגש הביע יו"ר "איחוד הצלה" זאב קשש תקווה כי הצטרפותם של החברים החדשים לוועדה הרפואית תמשוך רופאים ואנשי רפואה בכירים נוספים להצטרף כמתנדבים באיחוד הצלה, ולפעול להצלת חיים.