לשכת גיוס
לשכת גיוספלאש90

ביום שאחרי אישור חוק הגיוס בקריאה ראשונה, יצאו היומונים החרדיים בכותרות שחורות נגד הממשלה והעומדים בראשה. בראש המותקפים: ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הכלכלה נפתלי בנט.

בעיתון החסידי 'המבשר' מתחו כותרת גג עם המילים: "יום שחור בתולדות היישוב היהודי" כשהכותרת עצמה המבשרת על אישור החוק בקריאה ראשונה נפתחה במילים "לחרפה ולדיראון".

הפרשן הפוליטי של העיתון, מאיר ברגר, השתלח בחריפות בראש הממשלה נתניהו והכה על חטא בשמו של הציבור החרדי על התמיכה שהוענקה לנתניהו במרוצת השנים על ידי הנציגות החרדית.

"טעינו", כותב ברגר. "טעינו באיש הזה. טעינו בו שנים ארוכות. היו רגעים אומללים שחשבנו שהוא טוב ליהודים על פני עמיתיו. בחלוף עשור מתברר שהאיש הזחוח הזה מעולם לא היה טוב ליהודים. לא לתקציביו, לא לאורח חייו, ואמש התברר שאף לא לנשמת אפו: מעמדם של בני הישיבות. על חטא שחטאנו.

ברגר הוסיף כי "נתניהו השתעשע אמש עם אנשיו: הם עוד יחזרו בזחילה, לגלג. חכו ותראו. עוד חודש, עוד חודשיים. הגלגל הרי ימשיך להסתובב. לא עוד. לא עם האיש הזה. חזרנו כבר פעמיים על אותה טעות. לא תהיה שלישית".  

בעיתון 'יתד נאמן' הליטאי מתחו כותרת ענק במילים "מלחמה בה' ובתורתו". במאמר מערכת מיוחד תוקף כותבו את שר הכלכלה נפתלי בנט על אשר אפשר את החלת הסנקציות הפליליות על בחורי ישיבות. "הצביעות של 'הבית היהודי' אינה יודעת גבולות, לומר כי הם רוצים למנוע קרע בעם ובה בשעה לתת את ידם לחוק מרושע כל כך שאינו קיים באף מדינה מתוקנת על הגלובוס זה בהחלט שיא של צביעות", נכתב בין היתר.

כמו כן הביטאון 'המודיע' כינה את יום האתמול כ"יום כואב ומייסר לעם ישראל" כשגם הוא, בין דפיו, הביא מאמרים חריפים שמיקדו את האש בעיקר בראש הממשלה ובנפתלי בנט.