בנימין נתניהו ומשה יעלון
בנימין נתניהו ומשה יעלון צילום: פלאש 90

לקראת פתיחת שיחות השלום בין ישראל לפלסטינים, ראש הממשלה בנימין נתניהו יביא מחר לאישור הממשלה הצעה, לפיה ישוחררו 104 מחבלים שנכלאו לפני הסכמי אוסלו.

זהות האסירים תקבע על ידי צוות בראשות נתניהו, בו יהיו חברים השרים לבני, יעלון ואהרונוביץ'. בין המשוחררים יהיו גם אסירים ערבים-ישראלים.

השחרור יתבצע בארבע פעימות לאורך חודשי המשא ומתן. מחבלים ערביי ישראל ישוחררו רק לקראת סוף השיחות. השחרור הראשון צפוי להיות כבר בעוד שבועיים, באיד אל-פיטר.

נתניהו פרסם הערב הודעה והתייחס לאפשרות של שחרור אסירים: "זוהי החלטה קשה מאין כמוה. היא מכאיבה למשפחות השכולות, היא מכאיבה לעם ישראל כולו והיא מכאיבה לי מאוד. היא מתנגשת עם ערך חשוב מאין כמוהו, ערך הצדק. זהו אי צדק ברור שבני עוולה, גם אם רובם המוחלט ישבו בכלא למעלה מ-20 שנה, ישתחררו לפני שסיימו לרצות את מלוא תקופת מאסרם. ראשי ממשלה נדרשים מעת לעת לקבל החלטות בניגוד לדעת הקהל - כשהדבר חשוב למדינה. התשובה הטובה ביותר שאנו נותנים לאותם רוצחים שפלים היא שבעשרות השנים שבהן ישבו בכלא, בנינו מדינה לתפארת".

השבוע נחשף כי במסגרת השיחות המקדימות הציע ראש הממשלה בנימין נתניהו לארצות הברית לשחרר את המרגל הישראלי ג'ונתן פולארד מהכלא -תמורת שחרור מחבלים. האמריקנים סירבו להצעה אך רשמו אותה לפניהם. לבסוף, הסכים לחדש את המשא ומתן עם הפלסטינים ללא הסכמת האמריקנים לשחרר את פולארד.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו