"אור קטן שמתחיל לבצבץ בחשיכה"

יו"ר רשימת 'ירושלים מאוחדת' לעיריית י-ם, אריה קינג, מברך על החלטת ביהמ"ש לפנות משפחה הגרה בנכס של יהודים בשכונת שמעון הצדיק.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"א באב תשע"ג

יו"ר רשימת 'ירושלים מאוחדת' למועצת עיריית ירושלים ויו"ר הקרן לאדמות ישראל, אריה קינג מתייחס בראיון לערוץ 7 להחלטת בית המשפט להוציא צו פינוי למשפחת סיאם על נכס השייך ליהודים בשכונת שמעון הצדיק.

"מדובר בבית ששייך ליהודים מלפני קום המדינה ואנחנו רואים בהחלטת בית המשפט אור קטן שמתחיל לבצבץ בחשיכה שממשלת ישראל הטילה על מזרח ירושלים. כולם יהודים היום שיש הקפאה בירושלים ולפחות עדין לא  מנעו מאיתנו לגאול קרקעות ובתים השייכים ליהודים. אין ספק שלפני החגים כבר יגורו שם יהודים", אומר קינג.

נכון להיום, עוד כמה תיקים של נכסים שנגזלו מיהודים נמצאים בבית המשפט?

"בימים אלה ממש בבתי המשפט השונים נמצאים 7 תיקים נגד ערבים כולם במזרח ירושלים ורובם בנחלת שמעון (שכונת שמעון הצדיק) הקרובה למרכז העיר. אם נקבל פסקי דין חיוביים שיחייבו את הערבים להחזיר את הבתים לידים יהודיות, אין לי ספק שהדבר יביא לתנופה התיישבות גדולה מאוד. אני מקווה שרוח התנופה הזאת תמשיך גם בבית חנינא ושכונות אחרות במזרח ירושלים".

אתה חושש "מהתהליך המדיני" שמותנע מחדש על ידי קרי?

"זו עובדה, איפה שאין יהודים בירושלים  נתניהו מסר כבר את השטחים לראשות הפלסטינית. הציבור הישראלי לא יודע  שישנם 8 שכונות בירושלים שליהודים אסורה הכניסה אליהם בהוראה של ראש הממשלה. ממשלת ישראל מחלקת את ירושלים באופן חד צדדי ובלי הסכם בלי משא ומתן, אם אנחנו נתיישב בשכונות אולי נצליח לעכב את הפשע הנורא נגד העם היהודי ואולי גם נגיע לזמנים אחרים שבלשכת ראש הממשלה ישב ראש ממשלה שמאמין בזכותנו על כל שטח בארץ ישראל ובטח  בירושלים. כרגע אין ריבונות בירושלים ולכן נוכחות יהודית חשובה בכל מקום. אנחנו בעצם כופים על המדינה התיישבות באותם אזורים. באמצעות ההצלחות כמו החלטת בית המשפט השבוע אנחנו מסוגלים למשוך אחרינו שלא ברצונה את ממשלת ישראל".

test770