חיילים חרדים. ארכיון
חיילים חרדים. ארכיון פלאש 90

בעקבות המקרים הרבים בהם הותקפו חייליםחרדים, שיגרה השבוע ראש אכ"א, האלופה אורנה ברביבאי, מכתב לקציני צה"ל,שבו ביקשה מהם לגלות ערנות סביב מקרים אלו וכי כל אירוע המתרחש ומגיע לידיעתצה"ל עליו להיות מדווח במהירות המרבית למשטרה.

"בעת האחרונה אנו עדים, למרבההצער, לתופעה המדאיגה של תקיפות חיילים חרדים. תופעה זו באה לידי ביטוי, בין היתר,בדיווחים על פגיעות בגוף ובנפש", כתבה.

בדבריה הבהירה כי "צה"ל מוקיעומגנה מכל וכל התנהלות אלימה כלפי משרתיו. כל הפוגע במשרתים החרדים בצה"לפוגע בערך השירות ובצה"ל כולו. במטרה למגר תופעה זו", ממשיכה ברביבאי, "יזמנופנייה למשטרת ישראל ולגורמי החוק מתוך כוונה להבטיח כי כל פגיעה שכזו תטופל מיידיתובמלוא חומרת הדין".

"משקל חשוב במיוחד נתון למעורבותשלכם, המפקדים, בתמיכת החיילים, בעידודם ובגילוי התחשבות בנסיבות המיוחדות המאפיינותאת שירותם ובצרכיהם הייחודיים", הוסיפה.

לסיום ציינה, "כמפקדים, עלינולמצוא את הדרך הנכונה להעביר לחיילינו מסר חד-משמעי של התייצבות איתנה לצדם,המבוססת על הכרה בחשיבות התנדבותם לצה"ל. שוחחו עם החיילים, היום יותר מתמיד,והקפידו לדווח לגורמי האכיפה על אירועים חריגים".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו