בית הכנסת ריק בעקבות אלימות המסתננים

חברי ההנהגה הצעירה של הבית היהודי הגיעו לשכונות בדרום תל אביב. הגבאי סיפר להם כי בעקבות אלימות המסתננים אין מניינים בשבת.

ישי קרוב , כ"ב באב תשע"ג

בית הכנסת ריק בעקבות אלימות המסתננים-ערוץ 7
חברי ההנהגה הצעירה בתל אבי
דוברות ההנהגה הצעירה

חברי ההנהגה הצעירה של הבית היהודי ממשיכים לפעול בשכונות דרום תל אביב. השבת הם באו לחזק את התושבים ולהשלים מניינים ברחבי העיר.

בשיחה עם גבאי בית הכנסת "עץ חיים" התברר לצעירים כי המסתננים נוהגים להכות את מתפללי בית הכנסת, וכתוצאה מכך רבים מהמתפללים מפחדים להגיע לבית הכנסת. הוא ציין כי זו פעם ראשונה מאז הגעת המסתננים לפני שלוש שנים שיש מניין בכל התפילות.

לדבריו, בדרך כלל מתקיים מניין פעם בשבוע, בשחרית של שבת בלבד. בהנהגה הצעירה ציינו כי מלבד הצעירים הגיעו לתפילה רק ארבעה מתפללים.

במהלך השבת הסתובבו הצעירים בשכונות העיר ונחשפו להזנחה הרבה בשכונות, "לכלוך לאורך כל הרחובות ושקיות זבל שאיש כפי הנראה לא טורח לקחת. באחד מחצרות הבתים ראינו עיתונים מלפני כחצי שנה שלא נזרקו לפח" אומר נתנאל אריאל דובר ההנהגה הצעירה "רמת ההזנחה וחוסר ההיגיינה ברחובות מזעזעים".

"באמצע ההליכה פתאום ראינו בית כנסת 'חדש' שנעזב ונדמה כי איש לא התפלל כאן זמן רב" מספר אורי צפניה, חבר ההנהגה הצעירה, "פשוט הלכנו ופתאום ראינו מגן דוד על קיר מתקלף. התקרבנו ונוכחנו שאנו מסתכלים לתוך בית כנסת גדול שהיה בשימוש שנים רבות" שם בית הכנסת הוא "קהל חסידים". חסידים כבר לא ניתן למצוא שם.

אריאל מסכם כי "בכל פעם שאנחנו מגיעים לכאן לדרום ת"א, אנחנו נחשפים לבעיות ומקרים קשים חדשים. היינו בהלם לשמוע שיהודים מפחדים להסתובב ברחובות העיר העברית הראשונה, אך מתברר שזה המצב. מי שיכול בורח מהאזור ואלה שלא פשוט מפחדים. המציאות הזו חייבת להיפסק. אנחנו ממשיכים לפעול לשינוי המצב יחד עם חברי הכנסת של הבית היהודי ואנו מקווים להתחיל לראות תוצאות בהקדם".