"כשמסיתים נגד התורה מטורפים שורפים ס"ת"

ח"כ אייכלר התייחס בנאומו במליאה לשריפת ספרי התורה, ואמר, כי "זה אבל גדול מאוד לכל העם היהודי, וכל בית ישראל יבכו את השריפה".

חיים לב - ערוץ 7 , כ"ג באב תשע"ג

ספר תורה שנשרף
ספר תורה שנשרף
1-צילום - שמעון לביא - סוכנות הידיעות ''חדשות 24''
ח"כ ישראל אייכלר (יהדות התורה) הקדיש היום (שלישי) את נאומו במליאת הכנסת לאירוע הקשה בו נשרפו הלילה 10 ספרי תורה בבית כנסת ברחוב נורדאו בנתניה.

"יחד עם תושבי נתניה אנחנו כואבים את שריפת עשרה ספרי תורה בבית-הכנסת ברחוב נורדאו, אחרי שיום לפני זה היתה שריפה בבית-הכנסת ברחוב שניאור. זה אבל גדול מאוד לכל העם היהודי, וכל בית ישראל יבכו את השריפה אשר שרף ה'", אמר אייכלר.  

אייכלר ציין, כי "שמענו שנתפס בחור כבן 20, שקנה דלק והצית את האש. אני מאוד מקווה שיתברר שהאיש הזה הוא מטורף ולא שפוי. אבל בעבר היו אומרים שהמשוגעים הם הראי של החברה. מה היה עושה פעם המשוגע של העיירה? הוא לא רצח ולא שרף ספרים. הוא היה יושב בחצר הקהילה ליד בית-הכנסת ומדבר בקול. כשראשי הקהילה היו עוברים, היה שופך פותח פה גדול ואומר עליהם את כל מה שאנשים נורמליים חושבים ולא מעזים לומר. היום מה עושים משוגעים? כל יום רוצחים אנשים ברחובות.... המשוגעים הם ראי של החברה. לכן כולנו צריכים חשבון-נפש".

"מה יכול לגרום לאנשים להתפרץ בשנאה ולשרוף בתי-כנסת וספרי תורה. האם יכול להיות שכאשר בכנסת ובתקשורת מבעירים אש של שנאה נגד התורה ולומדיה ועושים דה-לגיטימציה של ילדי תלמודי התורה, המטורפים ברחובות שורפים ספרי תורה בבתי-כנסת?!  התשובה בידכם", הוסיף אייכלר.