מבקרים שהגיעו (יום ה') למתחם הר הבית בירושלים הופתעו לגלות מודעות חדשות של משטרת ירושלים, המבשרות כי הכניסה להר תתאפשר רק לאחר 'עיד אל-פיטר', חג מוסלמי המציין את סיום צום הרמדאן, שיחול בעוד כשבוע וחצי.

במטה ארגוני המקדש טוענים כי המשטרה התחמקה עד כה מלומר באופן ברור שאין כניסה ליהודים בתקופת הרמדאן.

לדבריהם, עד היום נתלו מודעות המציגות כי הר הבית סגור בפני יהודים "רק היום", אך למעשה תוקף המודעות חזר על עצמו בכל הזדמנות.

סגן יו"ר הכנסת, ח"כ משה פייגלין (הליכוד ביתנו), הגיע לשערי הר הבית הנעולים כדי למחות על סגירת ההר ליהודים לרגל חודש הרמאדן.

בראיון לערוץ 7, טען פייגלין, כי השיחות שהתחילו בוושינגטון הן נורת אזהרה לקראת הבאות, "יש כאן תהליך של לקיחת הריבונות בהר הבית לידי האיסלאם, וזה חלק מההסכם הכולל שאותו הולכים נתניהו וציפי לבני לבנות בחודשים הקרובים".

לדברי פייגלין, מחנה הימין חייב לדעת שאם לא ימסור את הנפש על הר הבית, שום דבר לא יזוז, כלשונו, "אני קורא למי ששומע אותנו להגיע לכאן, ולהבין שמוסרים את לב ליבה של ירושלים לאיסלאם, לידי זרים".

פייגלין משוכנע שהמאבק לא יוכרע באמצעים סולידיים, "זה לא עניין של משטרה או של אישורים, ניסינו כבר את כל הדרכים. צריכים להבין שכאן חייבים מסירות נפש, שיגיעו לכאן אלף איש עם מסירות נפש ושיהיו מוכנים להיעצר".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו