שטייניץ נגד לפיד: "יהיר ושחצן"

שטייניץ התייחס לתקרית בקבינט בה התבקש לעזוב בעקבות דרישה של לפיד מראש הממשלה בנימין נתניהו לבל יהיה נוכח בדיון קבינט רגיש.

חיים לב , כ"ז באב תשע"ג

יובל שטייניץ
יובל שטייניץ
צילום: פלאש 90
לאחר שזמן רב שמר על שתיקה, החליט שר האוצר לשעבר יובל שטייניץ לפתוח את הפה ולתקוף את עמיתו בממשלה, שר האוצר הנוכחי.

בראיון ל"פגוש את העיתונות" התייחס יובל שטייניץ לתקרית בישיבת בקבינט בה התבקש לעזוב בעיצומה בעקבות דרישה של יאיר לפיד מראש הממשלה בנימין נתניהו לבל יהיה נוכח בדיון קבינט רגיש.

בדבריו כינה את לפיד "יהיר ושחצן" ולא חסך ממנו דברי ביקורת רבים. "יש לי ביקורת על התנהלות ראש הממשלה בנושא. נעלבתי מזה שהייתי צריך לחכות 20 דקות מתוך 4 שעות מחוץ לישיבה. יאיר לפיד שחצן ויהיר, זאת היתה תקרית מיותרת לחלוטין, יש לי ביקורת על החולשה והטעות בשיקול הדעת".

בהמשך אף עקץ את נתניהו שהפגין חולשה באותו מעמד. "יש בעל בית אחד במדינה וזה ראש הממשלה. אדם מנוסה, חכם ומנהיג. התקרית הזאת לא היתה צריכה להתרחש, הוא מפגין חולשה נגד יאיר לפיד. אפשר להגיד שהוא התנצל בפניי על מה שהתרחש שם".

בהתייחסו לתקציב אמר כי "התקציב הזה הוא סביר, היה צריך לצמצם את הגרעון, אבל שמסתכלים על המסגרת, הוא סביר. יש לי בעיה עם התוכן שלו ובכוונה לא דיברתי עד היום. חסרים לי מנועי צמיחה, ללכת על האפשרות ליצור צמיחה גבוהה ואבטלה נמוכה.

"אסור להיכנע ללחצים פופוליסטיים והתקציב הזה, שבמסגרת שלו הוא סביר, מבחינת מיתוג הצמיחה, הוא לא מספק. בניגוד לכל העולם, אנחנו לא עשינו את זה. אמרתי ליאיר לפיד בחפיפה שיש שני דברים שהוא חייב לעשות כדי להצליח בתפקיד.

"הראשון הוא לוותר על הרדיפה היומיומית אחרי הפופולאריות. זה מגיע אחרי שנתיים, שלוש או לא מגיע בכלל לעיתים. הדבר השני הוא להעמיק. אי אפשר ללמוד כלאחר יד את התפקיד הזה וצריך להבין אותו לעומק. בעניין חוק עידוד ההשקעות, היתה כניעה לסערה תקשורתית וזה מה שאסור שיהיה".