מבין ללבן של המשפחות השכולות. נתניהו
מבין ללבן של המשפחות השכולות. נתניהופלאש 90

חברי הפורום הלאומי של הליכוד בגוש דן, התכנסו בשבוע שעבר כדי לגבש דרכי פעולה נוכח פתיחת המשא ומתן המדיני והאפשרות להסדר שיכלול עקירת יישובים.

מתי ברנע, חבר המרכז מגבעתיים, מסביר כי חברי הליכוד לא יתנו לראש הממשלה בנימין נתניהו, לגנוב להם את המפלגה, כלשונו.

"נפגשנו עשרות פעילים וראשי סניפים, שמרגישים שהליכוד זז שמאלה, זה לא המצע של הליכוד בבחירות. בחרנו במפלגה לאומית לא שמאלנית. המנהיג שבחרנו בו, בנימין נתניהו, אמר כל הזמן שאסור לשחרר רוצחים, שזה מבטא פחד וחולשה, אז איך עכשיו הוא משחרר אותם".

"גם שרון נבחר על מצע מסוים ופעל באופן אחר. אנחנו בוחרים שיש לנו אידיאולוגיה ולא נאפשר לראש הממשלה לקחת את המפלגה למקום אחר. אנחנו מתנגדים להקמת מדינה פלשתינית, או שחרור מחבלים. אם צריך לשחרר מישהו זה את פולארד".

ברנע קובע, שהם לא יתנו מנוחה לראש הממשלה, "לא יהיה לו שקט, נעשה הפגנות, נכנס את המרכז כי אין לו סמכות לפעול בניגוד להחלטות ומצע התנועה. גם אם משפטית הוא יכול, זה מעשה נבלה, לבוא היום ולהפוך את הליכוד למרצ 2, אפילו יוסי שריד לא הקפיא בנייה בירושלים".

לדבריו כל מי שהצביע בעד שחרור מחבלים, יקבל את התשובה בפריימריז, "רשמנו לפנינו את כל מי שתמך השבוע בשחרור מחבלים, יש לנו הרבה שאלות. אבל אנחנו מארגנים את הסניפים ונפעל כבלוק מאוחד. שואלים אותי היום מה התחליף לביבי, ואני אומר להם, שאם ציפי לבני שמייצגת את הערבים היא זו שפועלת בשם ראש הממשלה אז אם ביבי לא יחליף את הדעות שלו, אנחנו נחליף אותו. אם ביבי הולך לדון על גבולות ארץ ישראל לא יהיה לו שקט".