מאיר פרוש
מאיר פרושצילום: פלאש 90

הרשימה המעודכנת מפת העדיפות הלאומית עליה הוחלט הבוקר (ראשון) בישיבת הממשלה לא הותירה את הנציגים החרדיים אדישים. 

העובדה שביתר עילית, הנחשבת להתנחלות גדולה בתוככי גושי ההתיישבות, הוצאה מהרשימה יחד עם היישוב חריש שכיום אף אינו נחשב ליישוב חרדי בעליל, הצליחה לקומם את הנציגות החרדית שראו בכך את המשך ההתעמרות של הממשלה בציבור החרדי.  

חבר הכנסת מאיר פרוש (יהדות התורה) הביע כעסו על הבית היהודי ואמר כי "מדובר בהמשך לשרשרת הפשעים של ממשלת הזדון הנוכחית כשהבית היהודי נותן את התמיכה אולי גם את ההכוונה". פרוש הוסיף והחריף תגובתו כשאמר כי "האמירה הזו כוללת את אמירה לפיה 'דם החרדים הפקר'".

והוא אינו היחיד. ערוץ 7 שוחח עם מספר תושבים מביתר עילית שהבהירו כי זו אכן תחושתם הבוקר. "השר יאיר לפיד אומר שהוא דואג לציבור החרדי. שהוא משמש לאוזן קשבת למצוקתנו. השר נפתלי בנט חוזר ואומר שאחד הדברים המרכזיים העומדים לנגד עיניו בתפקידו הנוכחי הוא להוציא את הציבור החרדי ממעגל העוני ושילובם במעגל העבודה – איך בדיוק הוצאת העיר ביתר עילית מרשימת עדיפות הלאומית תורמת לזו", אומר לנו אחד העסקנים החסידיים המרכזיים מביתר עילית שקיים עמנו שיחה שלא לייחוס.

גם ח"כ אריה דרעי (ש"ס) תקף את החלטת הממשלה להכניס מספר ישובים ביהודה ושומרון למפת אזורי העדיפות הלאומית.

בחשבון הטוויטר כתב דרעי "האחים בנט ולפיד לא ינוחו עד שינשלו את אזרחיה החרדים של מדינת ישראל ואת תושבי הגושים הגדולים מכל תקצוב וישמנו את תושבי ההתנחלויות המבודדות".