יעל גרמן
יעל גרמןצילום: פלאש 90

שרת הבריאות, יעל גרמן, סיירה הבוקר (שני) בתחנות טיפת חלב בדרום.

את הבוקר פתחה השרה בתחנת טיפת חלב בשכונה 11 ברהט. האחיות בטיפת החלב הופתעו לראות את השרה מתייצבת ראשונה בתחנה, עוד לפני שהגיעו ראשונות האימהות לחסן את ילדיהן.

אחת האחיות הסבירה לשרה כי לא קיבלו התרעה מראש על כך שהשרה בכבודה ובעצמה תגיע לביקור אצלן ולכן ההתרגשות הייתה גדולה.

מתחנת טיפת חלב בשכונה 11, המשיכה לסייר בתחנות טיפת חלב האחרות ברהט, כאשר להמשך לסיורה הצטרף גם ראש המועצה המקומית, פאיז סהיבאן.

בהמשך הבוקר, המשיכה השרה גרמן לתחנת טיפת חלב ביישוב להבים, שם התקבלה בהפתעה גמורה על ידי אימהות, שהתרגשו לפגוש פנים אל פנים את שרת הבריאות. האימהות בלהבים ניצלו את ההזדמנות לשאול אותה ישירות שאלות על חיסון הפוליו ועל התפשטות המחלה.

אחרי הסיור בלהבים המשיכה השרה גרמן לביקור בתחנות טיפת חלב בבאר שבע. בתחנה ברחוב ירושלים בעיר נתקלה לראשונה בתור של הורים, שהגיעו לחסן את ילדיהם והתפעלה מהסדר המופתי במקום ומההיערכות לקראת ההורים.

לדבריה: "אני מרוצה. גיליתי היערכות מוצלחת ומוכנות גבוהה למבצע החיסונים. אווירה טובה וסדר מופתי. בתחנות טיפת חלב שבהן צפויים תורים, דאגו הצוותים לצל, לכיסאות ולמים עבור המשפחות הממתינות בתור. הארגון של אנשי מחוז דרום במשרד הבריאות בלתי רגיל. אני מסירה בפני אנשי המשרד את הכובע על ההתגייסות והסדר. זה לא מובן מאליו שהאחיות עובדות ונרתמות בקיץ לעבודה משמונה בבוקר עד שמונה בערב".

התחנה האחרונה בביקור בדרום היום הייתה במוקד "קול הבריאות" בקרית מלאכי.

עד השעה 12:00 בצהרים כבר צלצלו למוקד הטלפוני של משרד הבריאות למעלה מ-1,000 הורים כדי לשאול שאלות בעניין חיסוני הפוליו ולברר היכן ניתן לקבל חיסונים. כל ההורים שצלצלו נענו בהסברים אדיבים ובמענה מקצועי.

השרה גרמן סיכמה ואמרה כי "אין היסטריה בתחנות טיפת חלב. הציבור נענה לקריאה ומגיע. היום הראשון של המבצע עובר בהצלחה. המשרד השקיע בתכנון ובלוגיסטיקה, והתוצאות נראות לעין".

במקביל, הודיע משרד הבריאות כי עד השעה 15:00 התחסנו כ-3,500 ילדים, ב-67 יישובים.