הרב אריאל: כלי תקשורת דתי עשה מעשה חמור

במשך שעות ארוכות התחנן הרב חיים דרוקמן שלא להעלות ראיון שנעשה בעבר כדי לא להשפיע על בית המשפט ועל דעת הקהל נגד הרב אלון.

עוזי ברוך - ערוץ 7 , כ"ט באב תשע"ג

הרב יעקב אריאל
הרב יעקב אריאל
שלומי שלמוני

זעם רב על אחד מאתרי האינטרנט הדתיים שהעלה הערב ראיון ישן שנעשה עם הרב יעקב אריאל, נשיא פורום "תקנה", נגד הרב מוטי אלון, ערב הכרעת הדין בעניינו.

לערוץ 7 נודע במשך שעות התחננו הרב חיים דרוקמן והרב יעקב אריאל, מראשי הציונות דתית, בפני אנשי האתר לבל יעלו דווקא ערב הכרעת הדין את הראיון אך אלה השיבו בשלילה לפניות.

בראיון הערב לערוץ 7 אמר הרב אריאל בצער רב כי "נעשה מעשה שלא ייעשה", כלשונו. לדבריו, מדובר בראיון שנעשה לפני כשנתיים וסוכם כי לא יתפרסם ללא הסכמה אישית שלו.

"זה לא הוגן לעשות את המעשה הזה ערב הכרעת הדין בפרשת הרב אלון. מדובר כאן בניסיון להשפיע על בית המשפט ועל דעת הקהל הציבורית. זה לא יעלה על הדעת. זו שערוריה", הסביר הרב.

הרב הסביר את דבריו ואמר כי פורום תקנה דן ובוחן תלונות במישור הציבורי והמוסרי ולא במישור הפלילי שזהו תפקידו של בית המשפט. "על כולנו להמתין להחלטה".

הרב חיים דרוקמן, אמר הערב בשיחה עם ערוץ 7 "אני פונה לכולם לא לעסוק בפרשה ולהשאיר לבית המשפט לומר את דברו. מדובר באדם שיש לו אישה וילדים! מדובר בדיני נפשות. יש מקום לזהירות מרובה כדי להימנע משפיכות דמים".