"בגלל הסיכון- לא מחסנים נגד הפוליו בכל הארץ"

במשרד הבריאות ממשיכים הבוקר במבצע החיסונים של ילדי הדרום נגד נגיף הפוליו. אתמול הגיעו 4,000 ילדים מלווים בהוריהם לקבל את החיסון

ערוץ 7 , ל' באב תשע"ג

חיסון נגד פוליו בדרום.
חיסון נגד פוליו בדרום.
פלאש 90

"הסיבה שחיסון הפוליו עדיין לא מגיע גם למרכז והצפון הוא הסיכון המסוים שיש בו לבריאות המתחסנים", אמר הבוקר הדוקטור צחי גרוסמן, מזכ"ל האיגוד לרפואת הילדים וחבר הוועדה המייעצת למשרד הבריאות, בראיון לגלי צה"ל.

"לו היה מדובר באפס מוחלט של סיכון, אף אחד לא היה חושב בכלל על עניין של כן לתת לא לתת", אמר גרוסמן, "מדובר בסיכון מאוד קטן, אחד למיליון, ולכן הדילמה. הציבור מבין שיש פה בעיה בעניין, אבל אם הוא ישתכנע בסופו של דבר שאף אחד לא מסתיר כלום, לדעתי ילכו להתחסן".

מבצע החיסונים הנוסף של משרד הבריאות נגד נגיף הפוליו נמשך גם הבוקר ברחבי הדרום. אתמול בתחנות טיפת החלב ממצפה רמון ועד קריית גת נרשמה נוכחות מוגברת - כש-4,000 ילדים עד גיל תשע הגיעו מלווים בהוריהם לקבל את החיסון החי-מוחלש. 

במסגרת המבצע אמורים להתחסן בחודש הקרוב 150,000 מילדי הדרום. 

במשרד הבריאות מביעים הבוקר שביעות רצון מההיענות ביום הראשון. שרת הבריאות, יעל גרמן, תמשיך גם הבוקר לסייר בדרום בניסיון לשכנע את שאר הציבור להתחסן. "אנשים מגיעים, משתפים פעולה ולא מתרגשים", אמרה שרת הבריאות, "אני מאוד מקווה שבימים הקרובים יגיעו יותר - סך הכל אנחנו צריכים להגיע ל-150,000 חיסונים".