סוסיא: מדוע נעקר הכרם?

תושבי סוסיא גילו שכרם הגפנים של מאיר דרליך נהרס לחלוטין, כוחות הביטחון נצלו ככל הנראה את העובדה שדרליך היה בחופשה.

בני טוקר , ל' באב תשע"ג

מאיר דרליך, גילה כשחזר מהחופשה, שכוחות הביטחון עקרו את כרם הגפנים אותו גידל בשבע השנים האחרונות ושמנו יוצר יין שסופק לתושבי הר חברון.

לטענתו מדובר בטענות חסרות שחר של ארגוני השמאל שמייצגים ערבי הטוען שמדובר באדמה שלו, "נטעתי את הכרם לפני שבע שנים בגבעת רוג'ום ליד סוסיא, יש לנו יין מאוד משובח. אני גר כאן כבר תשע שנים יחד עם אשתי וארבעה ילדים. כשהגענו לכאן הקרקע לא הייתה מעובדת, אף אחד לא נכנס אליה לפנינו מעולם. יש כאן צרות עין כלפי כל יהודי שמגיע לגור כאן", סיפר הבוקר לערוץ 7.

דרליך טוען כי הערבי מעולם לא הוכיח את בעלותו על הקרקע, "היו כבר כמה בג"צים בסיפור הזה, הערבי מעולם לא הוכיח דבר, אבל כנראה שבמדינת ישראל כשערבי ניצב מול יהודי הערבי תמיד צודק".

לדבריו הוא בהלם שההרס בוצע כשהוא בחופשה, "פשוט אין לי כוחות נפש לראות את החורבן הגדול הזה, הייתי בחופש ולא היה לי הרבה מה לעשות, אני כבר איבדתי את האמון במערכת ששונאת יהודים ומעדיפה ערבים, הרי מדובר בשטח בטחוני ישראלי, וגם אם יהרסו את הכרם הערבי לא יוכל לעבוד שם אז לשם מה להרוס".

ח"כ אורית סטרוק מסרה בתגובה "כל גפן שנעקרה היום זועקת  את מחדל-אי-יישום-המלצות דו"ח לוי. 'צו שימוש מפריע' שבגללו נעקר הכרם כונה בדו"ח לוי 'דראקוני' והדו"ח המליץ לבטלו. אני קוראת לשר הביטחון להתעשת ובתום חצי שנה לכהונתו להורות סו"ס על יישום המלצות הדו"ח, שהוא-עצמו היה מיוזמיו".