נפתלי בנט
נפתלי בנט צילום: פלאש 90

שר הכלכלה נפתלי בנט, קורא לצעירים להפסיק ללמוד משפטים ולבחור במקצועות להם שוק העבודה זועק, "כל מדינת ישראל. צריך להפסיק עם השטות הזאת. מי שחולה על זה, זה בסדר. גם אני למדתי משפטים, גם מיותר. התעשיינים זועקים, וגם ההיי-טק זועק".

 בנט אמר את הדברים בדיון בוועדה לביקורת המדינה בכנסת, העוסקת בשילוב חרדים בשוק התעסוקה.

ראש לשכת עורכי הדין בישראל, עו"ד דורון ברזילי, התייחס לדברים ומסר "אין ספק כי ענף מקצוע עריכת הדין מוצף, ומדובר בבעיה לא רק עבור עורכי הדין, אלא עבור הציבור כולו. אלא שהבעיה איננה במספר הפקולטות למשפטים בישראל או במספר הסטודנטים שלומדים בהן, שכן השכלה משפטית הינה חשובה ומבורכת.

"הבעיה הייתה ונשארה בשעריו של מקצוע עריכת הדין, אשר מחייבת שינוי יסודי ומהותי, בין היתר באמצעות הארכת תקופת ההתמחות לשנתיים, שינוי מבנה בחינת ההסמכה לכזו שתבחן יכולת חשיבה וניתוח ולא שינון וזיכרון, ועוד שורה ארוכה של צעדים עליהם המליצה הלשכה למשרד המשפטים פעם אחר פעם".

דיקן הפקולטה למשפטים באוניברסיטה העברית, הפרופסור יובל שני, הגיב בגלי צה"ל לדברים ומסר "השר בנט, שהוא אגב בוגר של הפקולטה שלנו, צודק כי בישראל יש הרבה משפטנים, ואולי אפילו כי השוק מוצף. עם זאת בקצה היוקרתי של שוק עריכת הדין בישראל בו עורכים עסקעות מורכבות ומקדמים שינויי חברתי הביקוש עולה בהרבה על ההיצע".