מחשבים שנטענים בשמש. משפחת ה-SOL
מחשבים שנטענים בשמש. משפחת ה-SOL WeWi Telecommunciation

את המחשבים בסדרת SOL ניתן להטעין באמצעות השמש. מדובר בסדרת מחשבים חדשה של החברה הקנדית WeWi Telecommunciation.

מחשבים אלו מיועדים לעבודה באזורים בהם אספקת החשמל בעייתית. לפי WeWi Telecommunciation, לה יש חברת בת בגאנה, הרעיון הגיע מהפסקות החשמל הרבות המתרחשות במדינה. כדי להטעין את המחשב יש להשתמש בלוחות הסולאריים המוסתרים בגב המחשב. לטעינה מלאה נדרשות כשעתיים, לפי החברה.

המחשבים, שמוצעים בשלל צבעים, גם קשיחים. הם מיועדים לעבודה בתנאי שטח קשים שכוללים אבק וחול. גרסה מתקדמת יותר מסוגלת לספק גם עמידות בתנאי רטיבות קשים, כולל גשם, ולאחר שקיעה במים.

המטרה של החברה הייתה להשיג מחשב שפועל כ-8 עד 10 שעות בכל טעינה. כדי להשיג זאת היא השתמשה במעבד בעל צריכת כוח נמוכה במיוחד: ה-Atom D2500 של אינטל, מעבד כפול ליבה במהירות של 1.86 ג'יגה-הרץ שהשבב הגרפי שלו מיושן מאוד (סדרת G900).

מעבר לכך, שאר התצורה סבירה בהחלט: 2 ג'יגה-בייט זיכרון RAM (שניתן להרחבה ל-4 ג'יגה-בייט), כונן 250 ג'יגה-בייט, מצלמה קדמית של 3 מגה-פיקסלים וגם 3 יציאות USB 2.0, יציאת HDMI, חיבור לרשת מקומית וקורא כרטיס SD.

מבחינת קישוריות המחשב אפילו מפתיע לטובה: ניתן לחבר לסלולאר בדור 3/4, יש חיבור WiFi מסוג 802.11b/g/n, ויש גם תמיכה בתקן הבלוטות' המעודכן 4.0. מערכת ההפעלה היא אובונטו, הפצת הלינוקס הפופולארית יחסית.

המחשבים יהיו זמינים בעוד חודשיים, קודם כל בגאנה. המחיר לגרסה הבסיסית 300 דולרים ולגרסת ה-Marine, עם העמידות למים, 400 דולרים.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו