'אות רמון' לשמונה תלמידים מצטיינים

"אות רמון", הוענק היום (חמישי) לשמונה תלמידים מצטיינים ומתנדבים בטקס חגיגי במשכן הכנסת מידי יו"ר הכנסת חה"כ יולי יואל אדלשטיין, שר המדע, הטכנולוגיה והחלל יעקב פרי, ונשיאת קרן רמון רונה רמון. 

"אות רמון" הוא פרויקט מטעם משרד המדע, הטכנולוגיה והחלל וקרן רמון. התלמידים נבחרים לפרויקט מכל הארץ לאחר תהליך סינון קפדני  על-פי הישגיהם הלימודיים, פעילותם החברתית וההתנדבותית בבית הספר ובקהילה ואישיותם האיכותית. כל זוכה מקבל מלגה עבור התנדבותו ויוזמתו למען הקהילה שלו ומשתתף בתכנית של סדנאות וסיורים לאורם של אילן ואסף רמון לאורך השנה. 

שר המדע, הטכנולוגיה והחלל יעקב פרי אמר בטקס: "אתם, שמונת המופלאים, מוכיחים, גם למבוגרים שבנינו,  שהתנדבות, נתינה ואהבת הארץ הם לא מונחים שעברו מהעולם. לכל אחד מהמיזמים של זוכי האות יש השפעה ישירה ועקיפה על החברה כולה. המסירות שלכם, והדבקות ברעיון ערכי מחלחלת עמוק בכל שכבות האוכלוסייה. בראש ובראשונה על הצורך בצמצום הפערים השונים בינינו. ועליכם ועלינו להיות גאים בכך. רונה, את, משפחתך ופועלך הפכו לסמל במדינת ישראל ואני בטוח שתמשיכי להטמיע בחברה הישראלית את אותם ערכים שעיצבו את אילן ואסף במהלך השנים. תכונותיהם של אסף ואילן שזורים בכל אחד מזוכי האות. מצוינות היא לא סתם תואר אלא דרך חיים".

נשיאת קרן רמון, רונה רמון פנתה לילדים ואמרה: "אתם מסיימים כעת פרק בחייכם ונכנסים לבגרות. העתיד שלנו אתכם, ויחד עמכם הולכים לעתיד ורוד יותר. הגעתם מרקע שונה ועם זאת, היופי והאיכות האנושית מחברים אותנו יחד כמשפחה אחת. כל אחד ממקומו משנה, כמו טיפות במים ,את האגם שהקיף אותו. כששואלים אותי מה מפעל ההנצחה של אילן אני תמיד אומרת שזה חינוך. בחזוני ראיתי כמה שיותר ילדים כמו ילדי אות רמון". 

מקבלי האות: גלוריה קילונגו מת"א; דמאס פיקדה מחולון; הדס חברון (18), ממבשרת ציון; יוני חלטניק מקרית אתא; קרינה קוויאט מבאר שבע; קורל דיק מראשון לציון; ואדהם חסין מראמה. 

בין הפרויקטים ההתנדבותיים: מסע התרמה למען ספריות ציבוריות בחברה הדרוזית, גיוס תרומות לתרופות לילדי עובדים זרים, חונכות לילדים בעלי צרכים מיוחדים, הקמת מועדון דיבייט בבית ספר, התנדבות בסיוע לנזקקים ועוד.