נחשון וקסמן
נחשון וקסמןבאדיבות המשפחה

אסתר וקסמן, אמו של החייל נחשון וקסמן הי"ד שנחטף על ידי החמאס ונרצח בעת ניסיון לחלצו, מתנגדת נחרצות לשחרור המחבלים הנוכחי.

זאת, חרף תמיכתה בעסקת שליט, אז שוחרר גם רוצח בנה.

"אסור בשום אופן לשחרר מחבלים. את המחבל שרצח את בננו שחררו בעסקת שליט ואני נלחמתי שגלעד יחזור הביתה, זו לא צביעות, אז הסברתי יפה מאוד שאני מוכנה להכל, גם שישחררו את המחבל שרצח את בני, כדי שאמא של גלעד תוכל לראות אותו אחרי חמש שנים שהוא בשבי נוראי. אבל עכשיו משחררים בשביל כלום, בשביל מה, כדי להיראות נחמדים בעיני העולם".

וקסמן טוענת ששחרור מחבלים אינו  צעד בונה אמון אלא בדיוק להפך, "זה לא שאני חוששת שאותם מחבלים יחזרו למעגל הטרור, כי הרי תמיד יהיו כאלה שיכנסו למעגל הזה, איתם או בלעדיהם. הבעיה האמיתית היא שאותם משוחררים הופכים לגיבורי 'פלשתין', מכבדים אותם, קוראים על שמם רחובות ובתי ספר, האם אלה צעדים בוני אמון?

"האם בשביל לשבת לשיחות שלום, ואני שמחה שישבו וידברו, כי אני לא רוצה לחיות לנצח על חרב ושנכדי יעמדו באותן סיטואציות של בני, האם בשביל זה צריך לשחרר מחבלים, הרי ככה לא נפתור את הסכסוך", טוענת וקסמן.

היא מזכירה, שבמקרה של בנה, דרישת החוטפים לשחרור מחבלים תמורת בנה, הושבה ריקם, "כשביקשתי שישחררו את המחבלים תמורת בני, רבין אמר לא, וראיתי איך שהורגים את הבן שלי. סבלתי פעמיים, גם כשלא שחררו ובני נרצח, וגם כשכן שחררו בעסקת שליט את המחבל שרצח את בני, אנחנו סובלים אבל ממשיכים, זה מלווה אותנו כבר שנים, אבל אנחנו לא נשברים".