הרכב בו נשכח הפעוט בבאר שבע
הרכב בו נשכח הפעוט בבאר שבענחמן פרידמן - חדשות 24

פעוט כבן 3 נמצא היום (א') בתוך רכב ברחוב הצדיק מירושלים בעיר באר שבע.

פרמדיקים שהוזעקו למקום החלו בפעולות החייאה. לאחר מכן הוא פונה לבית החולים סורוקה בעיר - שם נקבע מותו.

מחקירה ראשונית של המשטרה עולה כי עוברת אורח מצאה את הפעוט, כבן שלוש, שנשכח ברכב, והזעיקה את צוותי ההצלה.

אנשי ההצלה מצאו את הפעוט כשהוא ללא הכרה וללא דופק וללא נשימה והחלו בניסיונות להצילו. מעדות נוספת מהמקום עולה כי הפעוט נכנס בעצמו לרכב ולא נשכח שם. ככל הנראה אחת העובדות השאירה את הרכב שלה פתוח, הילד נכנס פנימה ונעל את עצמו. לאחר שעשה זאת הוא לא הצליח לצאת ואף אחד לא הבחין בו עד שאיבד את הדופק והנשימה.

חובש כונן מד"א שמעון זגורי שהגיע בין הראשונים למקום סיפר: "קיבלתי קריאה במירס על תינוק מחוסר הכרה שהיה נעול ברכב, הייתי בסמוך ומיד הגעתי למקום, ראיתי ליד הרכב פעוט כבן 4 שוכב כשהוא מחוסר הכרה ללא נשימה ודופק, סביבו היו הרבה אנשים והאזרחים שהוציאו אותו מהרכב. התחלתי בפעולות החייאה ומיד לאחר מכן הגיע צוות הטיפול נמרץ של מד"א".

פאראמדיק מד"א חנן רוזיליו סיפר "כשהגענו למקום מצאנו את הילד בידי כונני מד"א שהתחילו לטפל בו, התחלנו בפעולות החייאה מתקדמות, הכנסנו אותו לניידת טיפול נמרץ, שם המשכנו בפעולות ההחייאה שכללו מתן תרופות, הנשמה ועיסויים. הילד הראה סימני התייבשות ועשה רושם שהוא שהה ברכב זמן ממושך, בשלב מסויים התחלנו לפנות אותו לבי"ח סורוקה תוך שאנו ממשיכים לבצע בו פעולות החייאה מתקדמות, בחדר המיון המשכנו בפעולות החייאה בסיוע צוות בית החולים שבסופן נקבע מותו. בני המשפחה שהיו כל העת במקום פונו ע"י צוות נוסף של מד"א שהיה איתנו במקום לבי"ח סורוקה".

מדובר במשפחה שעלתה רק לפני שנה מאתיופיה והפעוט בן יחיד להוריו.

ביום חמישי האחרון נשכח ילד בן 7 ברכב הסעות ברחוב לינקולן בתל אביב, ולאחר כשעתיים הצליח לחלץ עצמו ולצאת מהרכב. אזרחים התקשרו לאביו של הילד, שהגיע ולקח את בנו לבדיקות.

לפני כשבועיים נשכחה פעוטה כבת שנה וחצי ברכב בראש העין וחולצה כשמצבה קל. עוברת אורח שעברה באזור הבחינה בפעוטה והזעיקה את המשטרה.

במקביל להגעת ניידת המשטרה למקום ביקשו במוקד מהאישה כי תנפץ את שמשת הרכב אך זו סירבה. בסופו של דבר שוטרי תחנת ראש העין שהגיעו למקום ניפצו את החלון וחילצו את הפעוטה כשהיא במצב קל. כוחות מד"א שהגיעו למקום טיפלו בפעוטה והיא לא ניזקקה לבית החולים.

באמצע חודש יולי נפטרה פעוטה בת שנתיים שנשכחה ברכב ביישוב דולב ויום קודם לכן נפטרה תינוקת בת חמישה חודשים שנשכחה ברכב ביישוב שילה.בתחילת החודש הקודם מתה תינוקת בת תשעה חודשים שנשכחה ברכב ברמת גן.