פופר לנתניהו: קבל את תחינתי

עמי פופר, אשר הורשע ברצח 7 פלסטינים, פנה לראש הממשלה בבקשה לשחרורו מהכלא, לאור שחרור 104 אסירים ערבים שיחל כבר מחר.

שלמה פיוטרקובסקי - ערוץ 7 , ו' באלול תשע"ג

ארכיון: אסירים בטחוניים
ארכיון: אסירים בטחוניים
צילום: פלאש 90

עמי פופר, המרצה מאסר בגין רצח שבעה פלסטינים ב-1990, פנה הבוקר (ב') מתא מאסרו בכלא איילון אל ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו.

פופר ביקש מנתניהו להעניק חנינה לו ולחבריו המוגדרים אסירים ביטחוניים, זאת לאור שחרור הצפוי של 104 אסירים ערבים, אשר יחל כבר מחר בשעות הבוקר.

"מאד קשה לי הכתיבה אלייך, וההתמודדות שלי עם המעשה הנושא שעשיתי, היא דבר שקשה מאד לשקף במילים, ומה גם שחרטה היא דבר שנמצא מעבר למילים", כתב פופר בפנייתו לראש הממשלה. "אדוני ראש הממשלה, בשנים האחרונות שוחררו אלפי מחבלים עם ובלי דם על הידיים, ובשעה שניתנת להם הזדמנות להמשיך ו/או להתחיל חיים חדשים מחוץ לכותלי הכלא, הם פשוט מנצלים את המתנה הנפלאה הזו לרעה וחוזרים שוב על מעשיהם הנוראים ושבים לכלא בידיעה ששחרורם קרב ובא".

פופר כאמור, מבקש במכתבו מראש ממשלת ישראל, להתייחס בעקרון של שוויון והדדיות לאסירים היהודים, ולשחרר אותו ואת חבריו, הכלואים בגין עבירות על רקע לאומני, "בימים אלה עומד על הפרק שחרורם של מחבלים אשר מרצים את עונשם מלפני הסכמי אוסלו, אני במקביל יושב מאותה התקופה, ועל מנת לשמור על עקרון ההדדיות ומתן הזדמנות, אבקש לשקול בחיוב את שחרורי ושחרורם של מספר מצומצם של אסירים יהודים, המוגדרים כאסירים יהודים ביטחוניים. כראש הממשלה של העם היהודי, מעשה גדול זה של שחרורם שלי ושל חבריי, מראה לעולם את מידותיו הנעלות של עם ישראל, שהם רחמנים בני רחמנים, ונותנים הזדמנות שניה לא רק לאויב, אלא גם לבני עמם".

פופר סיכם את דבריו וכתב, כי "אנא ממך אדוני ראש הממשלה, קבל את תחינתי ואת חרטתי וזעקת משפחתי, ותן לנו הזדמנות בתקופה זו ערב ראש השנה שהיא מיועדת לתשובה לכל העולם כולו".

*מכתבו של עמי פופר לראש ממשלת ישראל הינו חלק ממאבק משפחות האסירים היהודים לשחרור יקיריהם במקביל לשחרור המחבלים הערבים, אשר מתנהל באמצעות עמותת "חננו".

מחר (ג'), יקיימו משפחות האסירים היהודים ותומכי המאבק, הפגנת מחאה מחוץ לכותלי כלא "עופר", משם צפויים להשתחרר 26 האסירים הראשונים, מתוך 104 אשר ישוחררו בחודשים הקרובים.