הסעות תלמידים.
הסעות תלמידים.פלאש 90

משרד התחבורה והרשות הלאומית לבטיחות בדרכים החלו היום (יום שני) במבצע ארצי נרחב לבדיקת תקינותם של אוטובוסים ורכבי הסעים, בעקבות מעורבותם הגוברת בתאונות דרכים.

במסגרת מבצע "מנהיג דרך" שיזם המשרד, בשיתוף הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים ואגף התנועה במשטרה, יזומנו לבדיקות יזומות יותר מ- 1000 אוטובוסים מ- 50 חברות אוטובוסים פרטיות, בכל רחבי הארץ. המבצע ימשך כשבועיים עד ל- 22 באוגוסט.

על פי התוכנית, ניידות בטיחות של אגף הרכב, במשרד התחבורה יערכו בדיקות תקינות לאוטובוסים, באזורי הכינוס של האוטובוסים, בהתאם לרשימות שנקבעו מראש. בוחנים של אגף הרכב יבדקו בין השאר את רישיונות הנהיגה של הנהגים, רישיונות הסעה ותקפות אישורי קציני הבטיחות שבחברות. 

דיילים של הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים יקימו בסמוך לניידות הבטיחות עמדות הסברה וריענון ויחלקו לנהגי האוטובוסים חומרי הדרכה שיכללו בין השאר גלויות של מבצע "מנהיג דרך", כתב התחייבות לנהיגה בטוחה, שי צנוע ושתייה קרה. המבצע ילווה בפרסום ברדיו, במסגרת תשדירי החזרה ללימודים.

שר התחבורה, ישראל כץ, פנה למנהלי חברות האוטובוסים וקציני הבטיחות להקפיד על תקינות האוטובוסים ועל נהיגה בטוחה של הנהגים המסיעים מידי יום, מאות אלפי נוסעים באוטובוסים. "אני קורא לנהגים לגלות זהירות יתר וערנות בנהיגה, ולנהוג בהתאם לתקנות התעבורה, במטרה להבטיח את שלומם של הנוסעים".

לקראת פתיחת שנת הלימודים, בעוד כשבועיים פנה השר כץ לחברות ההסעים להקפיד על כשירותם של הנהגים המסיעים תלמידים לבית הספר ולרענן את ההנחיות בנושא עליית ילדים לאוטובוס והירידה ממנו. מנהלי החברות נדרשו לוודא בין השאר כי לכל הנהגים המסיעים תלמידים יש היתר מיוחד להסעת תלמידים.