החלה ההיערכות לשחרור המחבלים

המחבלים המיועדים לשחרור רוכזו כולם בכלא איילון לקראת שחרורם הלילה. משפחות האסירים היהודים מוחות על כך שלא שוחררו במקביל.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , ז' באלול תשע"ג

שירות בתי הסוהר ריכז במהלך היום בכלא אילון את המחבלים אשר צפויים להשתחרר הלילה (שלישי) מהכלא בעקבות ההסכמות בין ישראל לרשות הפלסטינית.

במקביל מקיימות משפחות האסירים היהודים הבטחוניים בשיתוף תומכי המאבק לשחרורם, הפגנה מחוץ לכלא איילון, במסגרתה הם דורשים את שחרור יקיריהם במקביל לשחרורם הצפוי של האסירים הערבים.

ההפגנה מתקיימת על רקע החלטת הממשלה לשחרור 104 אסירים ערבים, אשר שחרורם יחל כבר הלילה מכלא איילון, וזאת מבלי להיעתר לדרישה לשחרר במקביל גם את האסירים היהודים, היושבים בבתי הכלא על עבירות לאומניות.

אתי דביר, אשתו של שלומי דביר, סיפרה כי "בעלי יושב כבר 11 וחצי שנים, לא סביר, שהאסירים הערבים ישוחררו ודביר ושאר האסירים היהודים לא. ביבי, תשחרר את האסירים היהודים, העם דורש זאת".

אחותו של עמי פופר, עופרה, אמרה כי "אני נמצאת מחוץ לכותלי בית הסוהר של אחי וזועקת מכאב, ממשלת ישראל והעומדים בראשה לא יכולים להמשיך את חוסר הצדק המתמשך. שחרור אסירים ערבים חייב להביא איתו גם את שחרור אחי ויתר האסירים היהודים".

שמואל (זנגי) מידד, יו"ר עמותת חוננו התומכת באסירים היהודים: "המשפחות והמפגינים הרבים אשר הגיעו לתמוך, לא מותירים מקום לספק, עם ישראל דורש צדק, ועם ישראל דורש הדדיות. ממשלת ישראל חייבת לעשות בדק בית ולשחרר את האסירים היהודים".טוען....