השר אריאל בסיור
השר אריאל בסיור צילום: ששון תירם

שר השיכון, אורי אריאל, ביקר היום (שלישי) באתר בניה בשכונה החרדית תל ציון ליד כוכב יעקב שמצפון לירושלים.

בסיור השתתפו גם סגנית שר התחבורה ציפי חוטובלי, יו"ר מועצת יש"ע וראש מועצת בנימין אבי רואה, מנכ"ל אמנה זאב חבר (זמביש), מנכ"ל חלק ונחלה המשווקת את הפרויקט יששכר שטיינהרטר,  יעקב קוליץ, וזאב (ולול) הורוביץ מנכ"ל חברת שאג ייזום ופיתוח (ולול) הבונה את הפרויקט.

במהלך הסיור אמר השר אריאל, כי "ביהודה ושומרון ובכל רחבי מדינת ישראל ייבנו בשנה הקרובה אלפי יחידות דיור. נשתדל לבנות יותר בכל חלקי הארץ. אין אזור שלא נבנה בו. לא ייתכן שיהיה אזור שיכתיבו לנו אם לבנות או לא לבנות".

"על הממשלה מוטלים הצורך החובה והזכות לבנות בכל מקום בארץ ישראל, כמתחייב מיהודי בארץ ישראל. המדינה לא צריכה לקבל היתרים כדי לבנות בכל מקום בארץ ישראל, לא בירושלים שהיא בירת ישראל, עיר הקודש. לא בתל אביב ולא באריאל ובקרני שומרון", קבע אריאל.

"באנו לראות ולהתרשם בשטח. בחודשים הקרובים יחלו לבנות פה כ- 200 דירות חדשות. יש כאן פוטנציאל לבנייה של מעל 1000 דירות בכוכב יעקב ותל ציון", אמר השר.

השר הוסיף ואמר: "מחר נהיה בשדה דב, שם אנחנו מפנים שטח ליותר מ10,000 יחידות דיור. אנחנו בונים בנצרת עלית ונבנה גם בקרית ארבע וקרני שומרון. אנחנו עובדים בכל הכיוונים ונבנה בכל מקום: גם במרכז גם בפריפריה, גם בתל אביב גם ביהודה ושומרון ונוזיל את מחירי הדיור".

השר נשאל על סיפוח שטחי יהודה ושומרון ואמר "יש לתקן את זה. אם יהיה לחץ מצד התקשורת גם לספח יש בהחלט מקום לשקול וגם לעשות את זה".

סגנית שר התחבורה, ציפי חוטובלי, אמרה כי "אין קשר בין שחרור אסירים להקפאת בנייה. מדינה צריכה לשמור על עקרונותיה ולבנות כי בנייה זה חיים. מי שחושב שבנייה מונעת שלום לא באמת רוצה שלום".