שחרור מחבלים בחשכת הלילה
שחרור מחבלים בחשכת הלילה פלאש 90

11 מתוך 26 המחבלים ששוחררו הגיעו הלילה (רביעי), קצת אחרי השעה 01:00 לרמאללה. האסירים עברו דרך מחסום ביתוניא לשטח הרשות הפלסטינית. 15 אסירים נוספים הועברו מישראל לרצועת עזה.

המחבלים התקבלו במתחם המוקטעה ברמאללה על ידי יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן. אלפי אנשים הריעו להם לרגל שחרורם מהכלא. אבו מאזן הניף את ידיו יחד עם ידיהם לקול שאגות השמחה של הקהל.

אבו מאזן בירך את 11 המחבלים ואמר להם: "אתם רק ההתחלה"."בעזרת אללה כולם ישובו אלינו בקרוב. אנו אומרים לכל האסירים בבתי הכלא: לא נשקוט עד שתהיו כולכם איתנו", הצהיר אבו מאזן.

במקביל עברו 15 המחבלים הנותרים דרך מחסום ארז ונכנסו לעזה. הם צפויים להתקבל בחגיגות צנועות בשל התנגדותו של חמאס לשחרור.

המחבלים הוצאו אמש (שלישי) מכלא איילון והחלה העברתם לנקודות בהן ישחררו לעזה ולשטחי יו"ש.

המחבלים שוחררו בפועל סמוך לחצות על מנת למנוע חגיגות שמחה. ברשות הפלסטינית זעמו על החלטת ישראל לבצע את השחרור בדרך זו.

קודם לכן דרשו בכירים במערכת הפוליטית לעצור את שחרור המחבלים, זאת לאחר שאתמול פורסם בערוץ 7, כי חלקם רצחו ישראלים לאחר הסכמי אוסלו, וזאת בניגוד למידע שהוצג לשרים בישיבת הממשלה בה אושר שחרור המחבלים באופן עקרוני.

שר הבינוי והשיכון אורי אריאל אמר הערב, כי "בישיבת הממשלה אמרו לנו כי ישוחררו רק מחבלים שרצחו לפני הסכמי אוסלו. אך מתברר שהאמת אינה כזו. לכן, אני דורש לעצור את השחרור ולהחזיר את הנושא לדיון מחודש בממשלה".

סגן השר לשירותי דת, הרב אלי בן דהן, קורא בעמוד הפייסבוק שלו לכל הפחות לעכב את שחרור המחבלים, זאת לאחר שהתברר כי יש רוצחים שביצעו פשעיהם לאחר הסכמי אוסלו, בעוד שבהחלטת הממשלה נקבע שישוחררו רק כאלה שביצעו פשעיהם לפני.

לטענתו, השרים שהחליטו על שחרור הרוצחים חרגו מסמכותם ועל בג"ץ לקיים דיון מחדש בנושא.

צילום: פלאש 90