מודל לאומי. בלוך במסיבת העיתונאים
מודל לאומי. בלוך במסיבת העיתונאים רפי דלויה

עליזה בלוך, שהודחה מראשות המחנה הציוני בבחירות לראשות בית שמש, הודיעה הערב (שלישי) כי לא תתמודד על ראשות העיר.


בלוך הסבירה כי אין בכוונתו לפרק את המחנה סביב אלי כהן, המורכב מתמיכה של המפלגות הציוניות; הבית היהודי, יש עתיד, הליכוד והעבודה.

בשלב זה אין בכוונתה להתייצב מאחורי כהן ולקבל את תפקיד סגנית ראש העיר במידה וינצחו בבחירות. "לאחר התחבטויות רבות ומתוך אחריות, אני מודיעה בזאת על פרישתי מההתמודדות הנוכחית על ראשות העיר בית שמש. אני עושה זאת בצער רב ומתוך ניסיון למנוע קרע בתוך המחנה הציוני בבית שמש", אמרה הערב בלוך.

לדבריה, בחרה להתמודד כדי לשנות את המצב העגום הקיים, לטענתה, בבית שמש. "האמנתי שאני יכולה להביא תרבות פוליטית אחרת, טובה יותר ונקייה יותר. רציתי להביא לעיר שיח אחר של חזון ושל עומק, אך יתכן שהקרקע עדיין לא בשלה לכך. יצאתי למסע הזה מתוך כוונות טובות ובניקיון כפיים, ועם רוח זו אני ממשיכה את דרכי הלאה".

בלוך אמרה כי בימים האחרונים התייעצה עם בני משפחה וחברים קרובים, ולבסוף החליטה כי לא תפלג את המחנה הציוני, כלשונה. "אסור לנו להחמיץ את ההזדמנות לשינוי המצב בעיר, ואני מאחלת לגוש הציוני הצלחה במימוש התקווה הגדולה לשינוי.

"עלינו לזכור שהעיר האהובה הזו שייכת לנו, ושהדמוקרטיה היא אמצעי לבניית שלטון, ולא מטרה המקדשת את האמצעים. אסור לנו לשכוח מה האמצעי ומה המטרה, ושיש חיים גם אחרי הבחירות. אמשיך לפעול ככל יכולתי למען בית שמש ולמען תושביה על פי הערכים שאני מאמינה בהם", הדגישה בלוך והודתה לאלפי התושבים שתמכו בה בחודשים האחרונים.

כהן הגיב להחלטתה של בלוך וקרא לה להצטרף לגוש הציוני. "אני מודה לעליזה על איחוליה ועל הבעת התמיכה בי ברמה האישית וברמה הציבורית, כאדם שיוביל את העיר לנצחון מול אבוטבול.

"אני קורא לה להיות שותפה אמיתית, יחד עם כל הכוחות הציוניים, להנהגת העיר למען כלל הציבור. תושבי בית שמש רוצים הנהגה משולבת, מגוונת ואיכותית והם רוצים את עליזה בהנהגה הציבורית", דברי כהן.

ראש העיר בית שמש, משה אבוטבול, הזוכה לתמיכת ש"ס ויהדות התורה, אמר כי צר לו לשמוע על פרישתה של בלוך. "אני מודע לכךשהיא התמודדה מולי, אבל לכל אורך התקופה היא עשתה זאת מתוך יושר אמיתי, בלי להתלהםובלי לשבור את הכלים. היא לא ניסתה לזרוק בוץ על מועמדים אחרים, אלא להעצים את מהשטוב בה. היא גילתה גבורת רוח, וחבל מועד שמועמדים עם שיח והוגן ויושרה פנימיתחייבים לפרוש מהמירוץ", הגיב אבוטבול.

אבוטבול רמז כי אם בלוך תישאר מחוץ למירוץ המוניציפאלי, כפי שהודיעה, "לאחר הבחירות נוכל להציע להתפקיד משמעותי למען חיזוק והעצמת החינוך בעיר".