ההפגנות האלימות במצרים
ההפגנות האלימות במצריםרויטרס

אלוף (מיל') יום טוב סמיה, מי שהיה אלוף פיקוד הדרום ומכיר מקרוב את מצרים, מעריך שההפיכה הצבאית במצרים תצליח והאחים המוסלמים לא צפויים לקחת שוב את השלטון לידיהם.

"זו מלחמת העצמאות השניה של החלק השפוי של העם המצרי. העם המצרי שונה מהעמים האחרים שסביבנו. הרוב הגדול של העם המצרי מעוניין בשקט, במשפחה, לחיות ולתת לאחרים לחיות", טען סמיה בראיון לגלי צה"ל.

סמיה קובע, כי "בסופו של יום רוב רובו של העם המצרי השפוי איננו מעוניין באחים המוסלמים, הוא אינו מעוניין בקיצוניות הזו, ולכן תוך כשנה בלבד קרה מה שקרה".

סמיה מדגיש, כי "בהקשר הזה המצב שיקרה עכשיו הוא חיובי גם לטובת ישראל. כשהאחים המוסלמים שלטו הכאוס בסיני הפך לגדול הרבה יותר, הם נתנו לכל מי שרוצה להיכנס לסיני".

לדבריו, "אחרי שהיה הפיגוע הגדול בסיני במסגרתו נשחטו 19 שוטרים מצרים אבל זה לא קרה, משום שהם לא שחטו מוסלמים במסגד אלא שוטרים בתחנת משטרה".

"המשטר החדש לא מעוניין בטרור בסיני", מוסיף סמיה, "ישראל ומצרים במצב שלום, השלום הוא ננכס אסטרטגי לישראל אך הוא נכס אסטרטגי פי שלוש למצרים. הכלכלה המצרית לא תהיה מסוגלת לךהתמודד עם סבב לחימה מחודש עם ישראל, לאנשים לא יהיה מה לאכול".