התוכנית: לפרוץ הסגר הימי - מנמל עזה לאירופה

פעילים קנדים ואירופים ששוהים בעזה, מתכננים לפרוץ את הסגר הימי של ישראל על הרצועה – בכיוון ההפוך, מעזה לאירופה.

תגיות: אירופה עזה
חגי הוברמן , ט' באלול תשע"ג

פעילים זרים בנמל עזה. ארכיון
פעילים זרים בנמל עזה. ארכיון
צילום: פלאש 90

3 שנים אחרי פרשת ה'מרמרה', שספיחיה עדיין לא הסתיימו, שוב מתוכנן מהלך שנועד לערער את הסגר הימי הביטחוני, שמטילה ישראל על הרצועה מאז השתלט החמאס על הרצועה.

פעילים קנדים ואירופים ששוהים בעזה, מתכננים בתוך מספר שבועות לפרוץ את הסגר הימי של ישראל על הרצועה – בכיוון ההפוך, מעזה לאירופה.

הפעילים רכשו באחרונה ספינת דיג קטנה סירת דיג מעץ באורך 24 מטרים שהייתה בבעלות דייגים פלשתינים, והם מסבים אותה לספינת מטען שתצא מנמל עזה עמוסה תוצרת חקלאית וטקסטיל שנועדו לייצוא לאירופה. הספינה קיבלה את השם 'תיבת עזה' (ark s'gaza).

לדברי פעילים הנמנים על מארגני מיזם 'תיבת עזה', הספינה אמורה לצאת לדרכה מרצועת עזה בעוד מספר שבועות. לדברי המארגנים הצליח המיזם לגייס עד כה סכום של  110,000 דולרים מתוך 150,000 הנחוצים לו ומתנדבים עובדים על עבודות שיפוץ הספינה. כמו כן נמסר, כי נבחרו 13 הנוסעים הראשונים, אשר יפליגו על גבי הספינה, חלקם תושבי עזה וחלקם צרפתים וקנדיים.

באתר האינטרנט של המיזם אמר אחד האנרכיסטים, דיוויד היפ, כי שני דברים עיכבו את התקדמות הפרויקט: חודש רמדאן וההפיכה במצרים בעקבותיה נסגרו מעבר רפיח והמנהרות. בשל הקושי במציאת ציוד חדש הם נאלצים לעשות שימוש בציוד ישן כמו למשל מיכלי גז שעברו חידוש.