'עורו ישנים' - סינגל חדש לשוהם שמחי

מילותיו של הרמב"ם ללחן ישראלי מודרני יצרו בלדה סוחפת שלא תשאיר אתכם אדישים. שוהם שמחי מגיש את "עורו ישנים".

שמעון כהן - ערוץ 7 , ט' באלול תשע"ג

עם כניסת חודש הרחמים והסליחות יצא הזמר והיוצר שוהם שמחי (הכותל, שיר הנשר) בבלדה מרגשת ונוגעת ללב.

הבלדה הולחנה מתוך דבריו הכל כך רלוונטיים של הרמב"ם בספר המדע כפי שהביאם בהלכות תשובה פרק ג' הלכה ד' "עורו ישנים משנתכם והקיצו נרדמים מתרדמתכם... חזרו בתשובה... השוכחים את האמת בהבלי הזמן ושוגים כל שנתם בהבל וריק אשר לא יועיל ולא יציל... הביטו לנפשותיכם והטיבו דרכיכם...".

המילים שנכתבו בימי הביניים מצוטטות עד עכשיו ומרטיטות כל נפש בישראל נבחרו על ידי שוהם שמחי, חבר אקו"ם, כסינגל הבא שלו.

שמחי, צורף במקצועו, השלים בתקופה האחרונה את הקמתה של "החצר התימנית" מרכז מבקרים מצליח לשימור אומנותם ומנהגיהם של יהודי תימן. במקום עליו עמל יותר משנה עם רעייתו וילדיהם הוא מדגים סגנון עבודה ייחודי תצוגה של פרטי יודאיקה ותכשיטים פרי עמלם מוצרי אומנות עתיקים מתימן,כמו כן יש ואפשרות לארוחות תימניות במקום בהזמנה מראש. המקום שנבנה בהשראת הבנייה המקובלת בתימן פתוח למבקרים ולמקום מגיעות קבוצות ומבקרים רבים.

  במקביל עסוק שמחי בהפקת אלבום שיוקדש כולו לתפילות ולניגוני תימן שיקרא "קול מארץ מרחקים". הסנונית הראשונה מתוכו הייתה ה"וידוי" שהתקבל בהתרגשות גדולה בקרב חברי הקהילה התימנית.

גם בסינגל הנוכחי שהוא נמנה עם סגנון המוסיקה המודרנית הישראלית יש משהו המזכיר מעט את חיבתו לשימור מסורת יהודי תימן כאשר את המילים המרגשות נוהגים יהודי תימן עוד מימי קדם להקריא בצבור רגע לפני המעמד הגדול של תקיעת השופר.

את הלחן כתבה בתו אביה, חברת אקום צעירה בעצמה.