לבנות ככל האפשר
לבנות ככל האפשריחידה אסטרטגית - מועצה אזורית שומרון

חברי הכנסת אורית סטרוק ומוטי יוגב (הבית היהודי), סיירו אתמול (חמישי) בצפון השומרון כאורחי ראש המועצה האזורית גרשון מסיקה ומיזם הסיורים "שומרון – נעים להכיר".

במהלך הסיור בישובים, בו השתתפו גם דוידי בן ציון- יו"ר פורום הבית היהודי בשומרון ובעז העצני מהיחידה האסטרטגית במועצה, פגשו חברי הכנסת סטרוק ויוגב את נציגי מזכירויות היישובים ריחן, חרמש ומבוא דותן וכן את דוד בוצר מחוות עמק דותן.

המשתתפים שמעו סקירה על גזילת אדמות מדינה ביער ריחן, על בניה בלתי חוקית באום-ריחן, על הצורך באישור תב"ע ובהרחבתו ביישובי צפון השומרון וכן סקירה כללית על מצב הביטחון בצפון השומרון. ח"כ יוגב, יו"ר ועדת המשנה לענייני יהודה ושומרון בוועדת החוץ והבטחון, אמר בסיור כי יש לבנות עד כמה שאפשר. "זוהי שעת כושר נדירה ויש לנצלה עד תום, חלון הזמן מאפשר הרבה וחשוב לעבוד במרץ".

ח"כ סטרוק הוסיפה במפגש עם תושבי חרמש כי מפלגת הבית היהודי לא תהיה ראש גשר, כלשונה, לכל תהליך מדיני. "ברור לכל שהבית היהודי מתנגדים נחרצות לעקירת ולו בית יהודי ביהודה ושומרון. באנו לכאן כדי לחזק אתכם ולומר לכם כמה אנו מעריכים אתכם", ציינה סטרוק.

ראש המועצה מסיקה אמר לחברי הכנסת כי "הציבור בישראל מצפה לתנופת בניה ביו"ש ובכל ארץ ישראל. על ממשלת ישראל להקים ישובים חדשים. זהו גם מענה לצורך ולביקוש הגדול וגם אמירה ציונית אמיתית חזקה של ממשלה ריבונית בארצה. חשוב לשנות את האוירה שיש כיום כלפי הציבור החרדי. עלינו לחזק אותם ולסייע להם".