ההפגנות האלימות במצרים
ההפגנות האלימות במצריםרויטרס

חוסר היציבות במצרים נמשך. בצהריי יום שישי יצאו אלפים להפגין בקהיר, אלכסנדריה, אסיוט ובערים רבות נוספות במסגרת "יום הזעם" שהוכרז במחאה על הדיכוי האלים של שביתת השבת של האחים המוסלמים בשתי כיכרות בקהיר בדרישה להחזיר את מוחמד מורסי לתפקידו כנשיא מצרים.

רשת אל-ג'זירה מדווחת, כי צבא מצרים תגבר באופן משמעותי את כוחותיו באזור קהיר מחשש לחידוש העימותים האלימים, שגבו במהלך הימים האחרונים את חייהם של למעלה מ-600 אנשים.

תנועת האחים המוסלמים מפגינה נחישות לצאת לרחובות בהפגנות, שלטענה אינן מתוכננות להיות אלימות. מעברו השני של המתרס, תנועת תמארוד התומכת בצבא קראה להקים ועדות עממיות כדי להגן על הבתים, המסגדים והכנסיות.

קריאה זו באה בעקבות מספר אירועים בהם המון מוסת תקף כנסיות בקהיר. מנהיגים במחנה האסלאמיסטי מאשימים את הנוצרים הקופטים בחבירה להנהגת הצבא ובהפיכה הצבאית שהביאה לסילוקו של מורסי מהנשיאות.

ובתוך כך, סרטון ווידאו שהועלה ליוטיוב מגלה טפח על המציאות הביטחונית במצרים. הסרטון שצולם בכיכר ראביעה אל-עדוויה מתעד ניסיון חילוץ של נער פצוע. גבר מתנדב לסחוב אותו על גבו כדי להביאו לטיפול רפואי, ובעוד הוא רץ עם הפצוע נשמעות מספר יריות והוא עצמו נפגע ונופל.

לצפייה בסרטון: