מסכמת. זהבה גלאון
מסכמת. זהבה גלאוןפלאש 90

יו"ר מרצ, זהבה גלאון, כתבה אתמול בדף הפייסבוק שלה, כי "אי אפשר לא לקבל בחילה כשרואים את שוטרי היס"מ משתמשים שוב ושוב בטייזר נגד המתנחל בועז אלברט ששוכב על הרצפה וצורח מכאבים".

לדבריה, "אין שום הצדקה שבעולם להשתמש בנשק האכזרי הזה מול אדם שלא מפעיל אלימות ולא מהווה סכנה לארבעת השוטרים שרוכנים מעליו ושממילא מסוגלים לעצור אותו בידיים בלי שום בעיה".

גלאון מזכירה, כי "טייזרים הם נשק שהוכח כמסכן חיי אדם ובשנים האחרונות כתבתי שוב ושוב למפכ"ל המשטרה כדי שיקבע שהשימוש בטייזרים יהיה אך ורק כתחליף לירי בנשק חם ולא בשום מקרה אחר".

מעבר לכך מציינת גלאון, כי גם עילת המעצר כשלעצמה פסולה בעיניה, "זה בכלל לא מעניין אותי שהיס"מ באו לעצור את אלברט בהתנחלות יצהר בגלל שהוא חשוד בעבירות ביטחוניות והפר צו הרחקה מינהלי מהשטחים. להפך: אני חושבת שהשימוש בצווים מינהליים כלפי מתנחלים, כלפי פלסטינים וכלפי כל אחד הוא פחדני ובזוי והפך להיות שיטה קבועה להתחמק מהצורך בעשיית משפט צדק, שמתאפשרת בחסות השלטון הצבאי בשטחים. אם המדינה חושבת שאלברט מעורב בפעילות לא-חוקית היא צריכה להתכבד ולהגיש נגדו כתב אישום בבית משפט ולא להתנהג כמו המשטרה החשאית ברוסיה". 

למרות זאת גלאון לא מפספסת הזדמנות לתקוף במילים חריפות את עמיתיה מהימין, "מילה לכל הפוליטיקאים בימין, שבמקרה הטוב לא מוציאים מילה כשהמשטרה דופקת מכות לפעילי שמאל ובמקרה הרע נהנים לרקוד על הדם כשזה קורה, ועכשיו בגלל מה שקרה לבועז אלברט מזדעקים כאילו שזאת הפעם הראשונה שהמשטרה משתמשת באלימות: הצביעות שלכם דוחה אותי".

"אני נלחמת במשך שנים כדי שהצבא יפסיק להוציא צווים מנהליים נגד מתנחלים, בדיוק כמו שאני נלחמת בעניין הזה בעד פלסטינים שנכלאים בלי משפט", מציינת גלאון, "כי שלטון חוק וצדק הם לא דברים שתלויים בדעות ובמוצא של אנשים. היס"מ משתמש עכשיו במיומנות בטייזרים על מתנחלים בגלל שבשנים האחרונות הוא התאמן כל שבוע בשימוש בהם על מפגיני השמאל בשיח' ג'ראח, ולא שמענו אתכם פוצים פה אז".

"הגיע הזמן שתבינו שמעצרים שרירותיים של פליטים, ירי כדורי גומי ורימוני גז בכינון ישיר על פלסטינים ואלימות משטרתית נגד שמאלנים הם הבעיה שלכם, בדיוק כמו שהתעללות עם טייזרים במתנחל היא בעיה שלי ושל כולנו", הוסיפה.