יאיר לפיד
יאיר לפיד צילום: פלאש 90

מחר יכנס לתוקפו הקיצוץ בקצבאות הילדים ובעבור כל ילד תשלם המדינה 140 ש"ח בלבד - סכום שהוא בין הנמוכים בין המדינות המפותחות.

בדף הפייסבוק שלו התייחס הערב שר האוצר, יאיר לפיד, לקיצוץ וכתב כי "זו היתה אחת מהבטחות הבחירות המרכזיות שלנו, ועכשיו היא יוצאת אל הפועל".

"אנחנו נעזור כמובן לכל משפחה נזקקת והקצבנו מאות מיליונים לביטחון תזונתי לילדים, ובמקביל ביטלנו לחלוטין את קצבאות הילדים למשפחות המאיון העליון, אבל מדובר במהלך היסטורי של מעבר מתרבות של קצבאות לתרבות של עבודה".

הוא הוסיף כי "במשך שנים על שנים הוכח שוב ושוב שקצבאות הילדים אינן מוציאות את האנשים מעוני, אלא רק מנציחות את העוני. יש רק דבר אחד שמאפשר למשפחות לצאת ממעגל העוני – וזו עבודה. במשפחות שבהן שני ההורים עובדים, העוני צונח אל מתחת ל-5%".

"זה הפירוש של אחריות הורית", הדגיש לפיד, "זה גם הפירוש של אחריות חברתית. כשאדם מביא ילדים לעולם, הוא זה שאחראי עליהם. לא המדינה אמורה לפרנס אותם, גם לא הורים אחרים".

עם זאת הדגיש שר האוצר כי "אנחנו נעשה הכל כדי לסייע לכל הורה שרוצה לצאת לעבודה - החל מתוכניות השמה וכלה בתמריצים כספיים לכל מי שעובד בשכר נמוך - אבל יש עקרון אחד שאנחנו לא מתכוונים לוותר לגביו: מעמד הביניים הישראלי אינו אמור לממן אנשים שיכולים לעבוד ואינם עובדים".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו